Tragedija v Sežani, ki je osupila slovensko javnost, se je zgodila 28. marca lani, ko naj bi takrat 37-letna Kristina Mislej zadušila speča otroka, dveletno hčerko in štiriletnega sina. Tožilstvo je zato materi očitalo umora, storjena na zahrbten način, kar pomeni, da otroka zaradi razmerja zaupanja nista pričakovala nobenega napada, niti se nista mogla braniti. Po mnenju izvedenke naj bi bila Mislejeva v usodnem trenutku prištevna, mati pa je ves čas vztrajala, da je nedolžna in da svojih otrok ne bi nikoli umorila. Prepričana je bila tudi, da je moral usodnega večera v stanovanje vstopiti nekdo drug, ki je tudi zagrešil ta nedoumljivi zločin.

Okrožno sodišče je kljub temu ugotovilo, da ni mogel otrok umoriti nihče drug kot mati, zato jo je spoznalo za krivo dvojnega detomora. Za vsak umor je dobila 14 let zaporne kazni, skupno pa 20 let, ker po besedah sodnice Darje Srabotič, ki je predsedovala sodnemu senatu, po zakonodaji kazen ne more biti višja.

Tožilstvo se je na takšno odločitev vseeno pritožilo in za Mislejevo zahtevalo dosmrtno zaporno kazen, medtem ko je obramba v pritožbi zatrjevala, da forenzični strokovnjaki usodnega večera svojega dela niso opravili dobro, saj naj ne bi vzeli brisov z vratov obeh otrok, s čimer bi verjetno lahko odkrili biološke sledi storilca.

Višje sodišče je zdaj obe pritožbi ocenilo kot neutemeljeni, saj so izključili možnost, da bi bil kritičnega večera v stanovanju poleg Mislejeve lahko še kdo drug, hkrati pa so zavrnili tudi očitke, da kriminalistični tehniki ob ogledu kraja tragičnega dogodka niso ravnali dovolj skrbno. Višje sodišče je tako tudi potrdilo 20 let zaporne kazni Kristini Mislej.