Orban je dejal, da je treba obvladovati gospodarske razmere in se hkrati približevati ciljem, postavljenim s strani volilcev. Premier s to izjavo hodi po tanki črti med reševanjem finančne situacije in zadovoljstvom volilcev. Skrb ni odveč, saj so leta 2006, ko je nekdanji premier Ferenc Gyurcsany požrl besedo o zmanjšanju davkov, na ulicah izbruhnili najhujši nemiri v zadnjih petdesetih letih, v njih pa je bilo ranjenih 700 ljudi.

Premier Orban namerava zmanjšati proračunski primanjkljaj pod 3,8 odstotka BDP, s tem namenom pa bo uvedel dodatne davke in spodbude za gospodarstvo. Glavni vir prihodka bo iskal v finančnem sektorju. Davek, ki ga banke, zavarovalnice in ponudniki finančnih storitev plačujejo v centralni proračun, se bo tako v prihodnjih treh letih dramatično zvišal, in sicer s 13 milijard forintov na 200 milijard forintov (708,7 milijona evrov). Hkrati pa je premier napovedal znižanje davka od dobička pravnih oseb z 19 na deset odstotkov, kar velja za podjetja z letnim dobičkov do 500 milijonov forintov (1,77 milijona evrov).

Poleg tega bosta v naslednjih dveh letih uvedena še dohodnina ter 16-odstotna enotna davčna stopnja. Dodatnih 120 milijard forintov prihrankov bo vlada iskala z zamrznitvijo državnih izdatkov.

Ob tem naj bi se občutno zmanjšalo število vodilnih ljudi v državnih podjetjih, načrt pa predvideva tudi omejitev plač zaposlenih v javnem sektorju in ukinitev njihovih dodatkov, kot so službeni avtomobili in mobilni telefoni. Kako bodo ukrepe sprejeli državljani, še ni znano, na finančnih trgih pa se je forint po Orbanovi predstavitvi novih ukrepov že nekoliko okrepil, in sicer na 282,2 forinta za evro.