Šoštanjčani so že v uvodu pokazali, da so v Koper prišli po zmago. Hitro so povedli z 8:0, svojo prevlado pod obročema pa uveljavili tudi v nadaljevanju dvoboja. Gostitelji so se najprej še nekako upirali, predvsem v uvodu druge četrtine, ko so znižali na 20:21, po šoštanjski minuti odmora pa znova izgubili stik s tekmeci, ki so jim v 18. minuti ušli za 12 točk (39:27).

V drugem delu so bili izbranci gostujočega trenerja Boruta Cerarja absolutni gospodarji koprskega parketa: v 24. minuti so si priigrali vodstvo z 21 točkami (53:32), prednost pa brez večjih stresov ohranili do konca obračuna.

V gostujoči zasedbi je bil najbolj učinkovit Dejan Ćup z 21 točkami, v domači pa je Gruzijec David Ugrehelidze 16 točkam dodal še 11 skokov.

Luka Koper se bo v soboto, 27. marca, v gosteh pomerila z LTHcast Mercatorjem, Elektra Esotech pa je prosta.

* Dvorana OŠ Koper, gledalcev 70, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krejič (Kranj), Gaber (Žiri).
* Luka Koper: Mihalič 10 (4:5), Nachbar 10 (1:1), Ugrehelidze 16 (4:5), Nowakowski 12 (4:6), Kunc 8 (2:2), Richter 11 (5:6).
* Elektra Esotech: Horvat 15 (3:3), Koštomaj 11 (7:8), Podvršnik 13 (1:1), Bilič 2 (0:2), Lelić 6, Lekič 5 (1:1), Ćup 21 (2:4), Miljković 5 (3:4), Nuhanović 6 (2:2).
* Prosti meti: Luka Koper 20:25, Elektra Esotech 19:25.
* Met za tri točke: Luka Koper 5:12 (Nowakowski 2, Richter 2, Nachbar), Elektra Esotech 9:20 (Horvat 4, Podvršnik 2, Lelić 2, Ćup).
* Osebne napake: Luka Koper 23, Elektra Esotech 25.
* Pet osebnih: Horvat (37.).