Simič, ki ga zastopa odvetnik Franci Matoz, v tožbi navaja, da so Perićeve izjave neresnične, žaljive ter o njem ustvarjajo negativno javno mnenje in ga diskreditirajo. Simiča so izjave prizadele, zaradi njih sta ga prevevali žalost in jeza, poleg tega pa so škodile njegovemu osebnemu dostojanstvu, časti in dobremu imenu ter prizadele veljavo, ki jo ima v družbi.

Simiča so zelo prizadele Perićeve navedbe, da je poleg svoje funkcije generalnega direktorja opravljal še funkcijo davčnega svetovanja v svojih podjetjih, da je zlorabil svoj položaj, ker je v konkretnem davčnem postopku dajal navodila uslužbencem davčne uprave, kako odločiti, in da je poskušal Perića podkupovati. Žaljivo obdolžitev pa naj bi Perić med drugim zagrešil z izjavami, da je njegov nekdanji nadrejeni lažnivec, "blefer" in ropar državnega premoženja, ki je znotraj davčne uprave uvedel sistem zapora Guantanamo.

"Tožnika skušajo vse citirane izjave, ki se sklicujejo na neresnična dejstva, v političnem krogu in tudi v širši javnosti prikazati kot človeka, ki za opravljanje funkcije direktorja organa ni primeren, saj ne dela v interesu organa, pač pa v interesu strank, za katere naj bi opravljal določene storitve," je med drugim navedeno v tožbi, pravična denarna odškodnina za nastalo nepremoženjsko škodo pa po Simičevem mnenju znaša 100.000 evrov.

"Nedopustno se mi zdi, da nekdo zaradi lastnih osebnih interesov govori takšne stvari. Najhuje je, ko te mediji ožigosajo, vse informacije pa jim je očitno posredoval Perić," je sodnici Boženi Novak včeraj povedal Simič. "Počutil sem se grozno. Zaprl sem se vase, bil sem nesrečen in sem imel slabe odnose z družino, saj sem bil zoprn. To se je odražalo tudi v službi, kjer sem bil razdražljiv," je dodal nekdanji generalni direktor davčne uprave, ki pravi, da je v vsem skupaj tičal tudi eden od razlogov za njegov odstop z direktorskega položaja.

Sojenje se bo nadaljevalo sredi prihodnjega meseca, ko bo imel svojo plat spora priložnost predstaviti Đorđe Perić.