Humarjev kolega Viki Grošelj, ki te dni z vso skrbnostjo spremlja prijateljevo reševanje in pomaga pri koordinaciji, še vedno upa, da Humarjeve poškodbe niso prehude. "Upam, da je le rahlo poškodovan in da si je lahko naredil zavetišče," nam je včeraj dejal Grošelj in povedal, da ga je sneženje v tem času presenetilo. "Položaj je izjemno težak. Prej ali slej se mora nekaj zgoditi. Če jutri ne bo napredka, se počasi odkriva tudi tista najmanj ljuba opcija..." je pojasnil, vendar je hkrati opozoril, da je treba ostati optimist in narediti vse, da se reševanje srečno konča.

Morda bo uspešen preobrat pri reševanju prinesla vrhunska švicarska tričlanska reševalna ekipa, ki je po Grošljevem mnenju najboljša helikopterska ekipa na svetu. Pilot in dva reševalca, ki se bosta iz helikopterja lahko spustila v steno, bodo na goro Langtang Lirung predvidoma prispeli danes ob enih po tamkajšnjem času, popoldan pa bi jim ob ugodnem razpletu morda lahko celo ostalo nekaj ur časa za reševanje. Za helikoptersko reševanje namreč ni potreben čas za višinsko aklimatizacijo - v nasprotju s stenskim reševanjem - saj so reševalci opremljeni tudi s kisikom.

Švicarji prihajajo v Nepal (prek Katarja) brez svojega helikopterja, vendar jim bodo na voljo zračne sile nepalskih reševalcev. Eden glavnih pogojev za uspešno reševanje je seveda vreme, saj tudi švicarski reševalci v morebitnem slabem vremenu ne bodo mogli poleteti s helikopterjem.

Matjaž Šerkezi iz Planinske zveze Slovenije nam je povedal, da se okoli Langtang Lirunga zbira tudi megla, kar še otežuje reševanje. Šerkezi nam je pojasnil, da to, da se Humar že več dni ne javlja po satelitskem telefonu, nikakor ne napoveduje črnega scenarija, saj je satelitski telefon opremljen s podobno baterijo kot mobilni telefoni in se hitro izprazni, prav tako je lahko Humar ujet na območju, kamor satelitski signal ne seže.