Kolesarsko karavano na dirki po Dofineji je danes čakala zahtevna etapa, ki se je končala s 13,1 km dolgim vzponom na Col de la Croix de Fer s povprečnim naklonom 6,2 odstotka. Z njim je najbolje opravil prvi zvezdnik dirke iz nizozemskega moštva Jumbo Visma, ki je v cilj prikolesaril z 41 sekundami prednosti pred drugouvrščenim Britancem Adamom Yatesom (UAE Emirates) in 53 sekundami pred tretjeuvrščenim Avstralcem Jaijem Hindleyjem (Bora - Hangsrohe).

Šestindvajsetletni Danec ima po današnji zmagi in dodatnimi bonifikacijskimi sekundami v generalni razvrstitvi 2:11 minute prednosti pred Yatesom, ki je s četrtega napredoval na skupno drugo mesto, medtem ko Avstralec Ben O'Connor (AG2R Citroen) zaostaja 2:24 minute.

Do današnje etape tretjeuvrščeni Francoz Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step) je ciljno črto prečkal z 2:19 minute zaostankom za Vingegaardom, ki je na letošnji pentlji po Dofineji dosegel drugo etapno zmago. Najboljši je bil tudi na četrti etapi. Matevž Govekar (Bahrain Victorious), edini slovenski predstavnik po Dofineji, je v današnji etapi osvojil 113. mesto (+29:46), v skupni razvrstitvi pa je na 119. mestu (+1:17:14).

V nedeljo bo na sporedu 152,8 km zahtevna preizkušnja. Karavana bo na poti do Grenobla morala premagati po tri vzpone prve in druge težavnostne kategorije.