Štirikrat je podal v zadnji četrtini Dwightu Powellu, ki je 12 od svojih 25 točk zadel v tem delu igre, ki so ga domači dobili z 29:14. S tem so Mavericks nadoknadili 17 točk zaostanka po uvodnem delu dvoboja in s tretjo zmago po vrsti prišli na šesto mesto na zahodnem delu lige, ki kot zadnje še neposredno vodi v končnico. Na petem so Lakers, ki imajo dve zmagi več in poraz manj od Dallasa, sedmi pa je Portland z zmago manj in porazom več od Mavericks.

Zmagali sta tudi preostali ekipi s slovenskima košarkarjema. Miami Heat je premagal Chicago Bulls s 106:101, Goran Dragić zaradi poškodbe ni igral za zmagovito domačo vrsto, Denver Nuggets pa je bil boljši od ekipe Houston Rockets s 129:116.

Vlatko Čančar je za zmagovalce igral štiri minute, ujel je dve žogi in zgrešil edini met za tri točke. Denver je na četrtem mestu na zahodnem delu lige, Miami pa na vzhodnem sedmi, šesti Boston ima en poraz manj.

Dallas brez Porzingisa, Lakersi brez LeBrona

Dončić, ki je igral 39 minut, je imel najboljši statistični učinek na tekmi (+26). Zadel je le šest metov iz 15 poskusov iz igre (4:5 proste mete) ter izgubil šest žog, saj je bila obramba gostov osredotočena nanj. »Podvajali so se na meni, a tega sem vajen že iz evrolige. Tako da vem, kako se tem stvarem streže,« je pojasnil Dončić.

Tokrat ni mogel računati na pomoč latvijskega centra Kristapsa Porzingisa, ki si je dva večera prej na dvoboju z Lakers (115:110) zvil levi gleženj. Na drugi strani so gostje še vedno brez zvezdnika LeBrona Jamesa, zaradi zvina desnega gležnja je manjkal je tudi Kentavious Caldwell-Pope, ki je na prvem dvoboju teh dveh ekip dal 29 točk.

Mavericks so LA v drugem polčasu nadigrali s 62:35, v zaključku je imel največ zaslug za zmago Powell. Tokrat je le za točko zgrešil osebni rekord, do njega je prišel le z enim zgrešenim metom iz 12 poskusov na tekmi, zadel je vse tri proste mete in imel še devet skokov.

Sledijo tri gostovanja

Za Dallas ni igral tudi Josh Richardson, ki se je poškodoval na jutranjem treningu, vrzel sta zapolnila Powell in Dorian Finney-Smith (21 točk). Na drugi strani je bil z 20 točkami prvi strelec Ben McLemore, nemški reprezentant Dennis Schroder je dodal 16 točk in 10 podaj.

Dallas sedaj čaka niz treh gostovanj, prvo proti Sacramentu v noči na torek po slovenskem času, ko bosta doma igrala tudi Miami proti Chicagu in Denver proti Memphisu.