V Oklahoma Cityju je Latvijec Kristaps Porzingis, ki se je v ekipo vrnil po tekmi premora, k zmagi Dallasa dodal 20 točk in devet skokov, Tim Hardaway ml. pa 19 točk.

»Drugi polčas smo odigrali dobro. Pokazali smo, na kakšni ravni lahko igramo. Z disciplino v igri smo prišli do zmage,« je po tekmi dejal trener Rick Carlisle, njegovi varovanci so drugi del tekme dobili za 13 točk in se veselili zmage po dveh zaporednih porazih.

Košarkarji Dallasa se zdaj selijo v Boston, kjer jih v sredo čaka tekma s Kelti.

Zmaga tudi za Miami

Zmage se je po šestih zaporednih porazih veselil tudi Miami, ki je v gosteh premagal New York Knicks z 98:88. Dragić, ki je tokrat tekmo začel v prvi peterki, je v 24 minutah zbral štiri točke, pet skokov in dve podaji. Najbolj se je izkazal Jimmy Butler s 27 točkami v le 34 minutah.

Bam Adebayo je k zmagi dodal 20 točk, prav tako Duncan Robinson, Tyler Herro pa je na tekmi, ki s katero je Miami popravil izkupiček na 23-24, končal pri 18.

Kratkohlačniki so imeli prvič to sezono priložnost, da se povzpnejo tri tekme nad 50 odstotkov, za četrto zaporedno zmago prvič letos. Do polčasa je kazalo dobro, nato pa se je razigral Butler, ki je bil v drugem delu za New York nerešljiva uganka.

Dragić je zaigral prvič po petih tekmah premora zaradi bolečin v hrbtu in še ni bil na pravi ravni, četudi je trener vročice Erik Spoelstra pohvalil njegov napredek. "Dobro se je počutil. Lahko je opravil trening v celoti in danes ogrevanje. Je pripravljen," je o slovenskem zvezdniku vročice dejal Spoelstra.

Medtem pa sta sinoči s trojnima dvojčkoma blestela Washingtonov Russell Westbrook in Brooklynov James Harden.

Westbrook je popeljal Wizards do domače zmage nad Indiana Pacers s 132:124, potem ko je za 16. trojni dvojček v dresu Washingtona dosegel 35 točk, kar 21 podaj ter 14 skokov. To je bil prvi trojni dvojček v zgodovini lige NBA z vsaj 35 točkami in 20 ali več skoki/podajami. Pred njim je to uspelo le Magicu Johnsonu in Oscarju Robinsonu.

»Ponosen sem, da lahko vodim to ekipo. Danes so mi fantje veliko pomagali in upam, da bomo tako nadaljevali,« je dejal Westbrook.

Japonec Rui Hachimura je k zmagi dodal 26 točk, medtem ko je bil prvi strelec Indiane Domantas Sabonis s 35 točkami in 11 skoki.

V New Yorku pa je Harden dosegel 38 točk, 13 podaj in 11 skokov, Kyrie Irving pa je k zmagi nad gostujočo Minnesoto s 112:107 dodal 27 točk.

Harden je dosegel 12. trojni dvojček v le 32 tekmah za mrežice in se izenačil s klubskim rekorderjem v eni sezoni Jasonom Kiddom. Brooklyn pa za vodilno Philadelphio na vzhodu zaostaja le za pol tekme.

Še pete zmage v nizu so se veselili košarkarji Utah Jazz, vodilni v zahodni konferenci, ki so tokrat so s 114:75 »poteptali« Cleveland Cavaliers. Donovan Mitchell je zbral 19 točk. Medtem pa so Los Angeles Clippers zmagoviti niz podaljšali na šest tekem, potem ko so s 129:105 premagali Milwaukee Bucks.