bračun obeh Špank bo na sporedu danes okoli 16. ure, Hercogova pa je odprla spored v osmini finala peščenega turnirja in ga proti 97. igralki sveta slabo začela, saj je oddala začetni udarec v četrti igri.

Nato se je zbrala, takoj izenačila dvoboj in servirala za prvi niz pri vodstvu 5:4. Štiriindvajsetletna tekmica je nato znova prišla do breaka, a Hercogova je nato dobila dve igri zapored in osvojila prvi niz, potem ko je izkoristila peto zaključno žogico.

V drugem nizu je odločitev padla v deveti igri, ko je 29-letna Mariborčanka, sicer 49. igralka sveta, dosegla še četrti odvzem servisa in nato suvereno zaključila prvi medsebojni obračun proti Paolinijevi.

Hercogova je tako šele prvič v 2020 dosegla dve zaporedni zmagi v glavnem turnirju. Hkrati so to njeni prvi dve v nadaljevanju sezone; tako v Palermu kot v Pragi se je poslovila že v prvem krogu.

V uvodnem krogu turnirja z nagradnim skladom 172.000 evrov je Hercogova ugnala domačinko Berfu Cengiz (387. na lestvici WTA) s 6:2, 6:3.