Zaradi pandemije koronavirusa je odpadlo že devet dirk formule 1, pod vse večjim vprašanjem pa je tudi VN Belgije, pa čeprav je ta na sporedu šele 30. avgusta. Po poročanju nemške tiskovne agencije DPA, je tekmovalni koledar zaradi tega že zdaj postavljen na glavo, a želja vodstva formule 1 je, da kljub temu v sezono krenejo julija in izvedejo 18 ali 19 dirk, seveda brez gledalcev na tribunah.

»V javnosti je velika želja, da se sezona izvede, četudi le prek televizijskega prenosa. A v obzir je treba vzeti številne stvari. Najpomembnejše je, da zaščitimo naše ljudi, zato jih zagotovo ne bomo izpostavljali, dokler ne bomo vedeli, da so varni,« je za BBC dejal direktor moštva McLaren Andreas Seidl. »Seveda so tu še smernice, ki jih postavlja vsaka država posebej. Počakati moramo, kako se bodo odločile, nato pa videti, kaj bodo storili tudi pokrovitelji.«

Štiriinštiridesetletni Nemec je med drugim izrazil tudi zaskrbljenost glede prihodnosti moštev, saj obstaja velika verjetnost, da bodo nekatera po koncu krize zaradi prevelikega finančnega bremena propadla. »Ne gre zgolj za strah, temveč realnost. Zelo verjetno bomo izgubili nekaj moštev. Nihče ne ve, kakšni bodo prihodki, ne vemo niti, kdaj se bo dirkanje pričelo. Vsi upamo, da bomo izpeljali čim več preizkušenj.«

Ekipe v formuli 1 so se zaradi izgube prihodkov sicer že zavezale, da znižajo svoje proračune za sezono 2021 s 175 milijonov dolarjev na 150 milijonov, pri McLarnu pa si prizadevajo za še večje zmanjšanje. »Radi bi videli, da se proračun zniža na 100 milijonov dolarjev, a obenem se zavedamo, da imajo moštva različne želje,« pravi Seidl, ki pa kljub vsemu ostaja optimističen. »Ne vidim znakov, da formula 1 prihodnje leto zaradi krize ne bi več obstajala. Zelo pomembno bo, da ukrepamo, zategnemo pasove in nato v prihodnji sezoni znižamo naše proračune. Le tako bo formula ostala zdrava in finančno vzdržna.«