V celjski skupini A (Barcelona 22 točk, Pick Szeged 20, Paris Saint-Germain 18, Aalborg 13, Flensburg 11, Celje Pivovarna Laško 6, Elverum in Zagreb po 3) je v boju za prvo mesto, ki prinaša neposredno uvrstitev v četrtfinale, torej brez igranja v osmini finala, v najboljšem položaju Barcelona. Za dokončno potrditev številke ena mora na zadnjih dveh tekmah na gostovanju v Celju in doma proti Picku iz Szegeda osvojiti le točko več od Madžarov, medtem ko je PSG zaradi dveh porazov proti Kataloncem že odpadel iz boja za vrh. Parižani so priložnost za boj za prvo mesto zapravili v Szegedu, kjer so na derbiju proti Picku klonili z 29:32, čeprav so še v 37. minuti vodili za šest golov (22:16). V naslednjih 11 minutah so dosegli le dva gola, Pick kar devet, zadnje izenačenje pa je bilo pri 29:29 tri minute pred koncem.

Nato je najprej zadel Dean Bombač, zatem dvakrat zapored še Španec Joan Canellas (prvi strelec tekme z 10 goli), štirje Slovenci pa so k zmagi skupno prispevali 12 golov: Mario Šoštarič 6, Bombač 3, Nik Henigman 2 in Matej Gaber 1. Gostujoči vratar Vincent Gerard (10 obramb) je bil po porazu zelo razočaran: »Kot vrhunska in izkušena ekipa si ne bi smeli dovoliti, da zapravimo šest golov prednosti. Liga prvakov ni sprint, ampak maraton. V njej seveda nihče ne more zmagovati brez napak. Toda mi smo jih naredili zelo veliko in to nas je žal drago stalo.«

Na derbiju skupine B (Kiel 20, Veszprem 16, Montpellier 15, Kielce 14, Vardar 11, Porto 10, Meškov Brest 6, Motor Zaporožje 4) je Kiel doma tesno premagal Veszprem z 29:28 in si že predčasno zagotovil prvo mesto. Nemci so septembra lani slavili že na Madžarskem (37:31), pred 10.285 gledalci v razprodani Sparkassen Areni v Kielu pa so blesteli danski vratar Niklas Landin (11 obramb, 40-odstotna uspešnost), Šved Niclas Ekberg (strel 9-8) in Nemec Hendrik Pekeler (9-7), najboljši obrambni igralec nedavnega EP. Po 13 izenačenjih v prvem polčasu so gostitelji v drugem nekajkrat vodili za štiri, osem minut in pol pred koncem za tri (29:26), vendar do zadnjega znaka sirene niso več dosegli niti enega gola.

V zadnjem Kielovem napadu je bil neuspešen Miha Zarabec (strel 8-4), strel Veszpremovega igralca Vuka Borozana pa je le sekundo pred koncem tekme obranil Landin. Kielov trener Filip Jicha, ki ni mogel računati na dva nosilca igre (Patrick Wiencek, Nikola Bilyk), je bil po novem uspehu svoje ekipe – v letošnji ligi prvakov je izgubila le eno tekmo, novembra lani doma proti Portu s 27:28 – upravičeno navdušen: »Ponosen sem na svojo ekipo. Tekma je bila težka in izenačena, v končnici pa so odločale malenkosti v igri, ki so bile tokrat na naši strani.«