V uvodni partiji v 2020 sta se srečala prvaka prejšnjih dveh sezon. Ljubljančani so vpisali sedmo zaporedno zmago in osemnajsto po rednem delu v sedemindvajsetih nastopih, hkrati pa domačim preprečili deseto zaporedno zmago pred domačimi gledalci.

Ritten je povedel z 1:0 in 2:1. Prvi zadetek za zeleno-bele je dosegel Janez Orehek, na 2:2 je izenačil Anže Ropret, za 3:2 je zadel Žiga Pešut, za 4:2 pa Gal Koren. Končni izid so domači postavili dobro minuto pred koncem.

SŽ Olimpija, ki je prvo tekmo proti Rittnu konec septembra dobila s 3:2, bodo v soboto, 4. januarja, gostila predzadnjo ekipo lige, Capitals Silver z Dunaja.

Jeseničani so najbolj pozitivni niz v sezoni začeli takoj po hudem porazu, ki jim ga je 20. decembra v Podmežakli zadal večni tekmec iz Ljubljane (0:7).

Za Sij Acroni Jesenice je bila to jubilejna deseta zmaga v rednem delu, četrta v gosteh. Osem tekem pred koncem prvega imajo Jeseničani šest točk zaostanka za šestim mestom.

Strelci v Val Gardeni so bili Mirko Djumić (11.), Timotej Kočar (17.) in Andrej Tavželj (44.).

V naslednjem krogu 4. januarja bodo Gorenjci gostovali pri Wipptal Broncos.