Na povratno tekmo drugega kroga kvalifikacij za nastop v skupinskem delu evropskega pokala EHF so Ribničani odpotovali z domačim remijem proti ekipi SKA Minsk (33:33), neodločen izid pa so držali tudi na današnjem povratnem dvoboju v Belorusiji (13:13), čeprav so na začetku tekme vodili že s 7:3. V drugem polčasu je ekipa iz beloruske prestolnice (Nikulenka 9 golov, Čerkaščenko in Rutenka po 4) po minimalnem vodstvu s 17:16 naredila delni izid 5:0 in tekmo na koncu dobila z 28:23, Ribničani pa so se za letošnjo sezono poslovili od Evrope.

Precej lažje delo je imelo Gorenje, ki je Metaloplastiko premagalo že v Šabcu z osmimi goli razlike (32:24). V domači Rdeči dvorani so Velenjčani danes še enkrat zmagali, a tokrat s precej manjšo razliko – bilo je 32:29 (15:16). Velenjčani (Matanović 11, Verdinek 7, Okleščen 4) so sicer povedli s 13:9, toda za gol izgubili prvi del igre, v nadaljevanju so si najprej priigrali vodstvo s 25:22, rekorden naskok pa je znašal šest golov (32:26 v 54. minuti). Gorenje bo nasprotnika v tretjem krogu kvalifikacij za igranje v skupinskem delu pokala EHF dobilo na torkovem žrebanju na Dunaju.

Maribor Branik je obe tekmi drugega kroga v evropskem pokalu challenge proti ekipi H71 odigral na Ferskih otokih. Na petkovem prvem obračunu v Torshavnu, ko so bili Štajerci uradno v vlogi gostov, so v končnici zaostajali že za sedem golov (16:23), a so do konca naredili delni izid 8:2 in izgubili z minimalno razliko (24:25; Velkavrh 7, Sivka 4). Enako prednost sedmih golov, kot jo je imel H71 v petek, so si Mariborčani na tekmi pozno sinoči priigrali že do konca prvega polčasa (17:10), v drugem pa zgolj dokončali delo za zmago s pravljičnih plus sedem (31:24), v torek pa bodo na Dunaju dobili tekmeca v tretjem krogu.