Gorica je prevzela vodstvo v drugi slovenski nogometni ligi, potem ko je v derbiju 13. kroga premagala vodilne Radomlje z 2:1. Goričani so do šeste zaporedne zmage v ligi prišli po preobratu. Po prvem polčasu so tako kot že na mnogih tekmah v letošnji sezoni zaostajali, v drugem pa zaigrali bolj kombinatorno in učinkovito. Junak zmage je bil Luka Volarič, ki je zmagoviti zadetek dosegel v 89. minuti, potem ko se je po kotu, strelu Tineta Kavčiča in odbiti žogi znašel na pravem mestu. Radomlje so tako po Kopru izgubile še drugi derbi s tekmecem za vrh lestvice.

Goričanom za vrat z enakim številom točk dihajo Koprčani, ki so po trinajstih krogih še vedno brez poraza. Težje, kot so pričakovali, so premagali predzadnjo Rogaško. Koprčani, za katere sta prvič zaigrala Djermanović in Pejić, so hitro povedli, nato pa so gledalci gledali uspavanko. Gostje so v prvem polčasu zadeli prečko, potem pa so jim pošle moči in gostitelji so dosegli še dva zadetka.

Na koroškem derbiju v Dravogradu je več kot 1000 gledalcev videlo zmago gostov iz Raven, čeprav večina nogometašev Fužinarja pred tako velikim številom gledalcev še ni igrala, a so znali uveljaviti svojo kakovost. Fužinarju je vrata zmage odprl napadalec Žan Medved, posojeni nogometaš Olimpije, ki je z devetimi zadetki drugi strelec lige, potrdil pa jo je izkušeni Tadej Trdina.

Nov spodrsljaj si je privoščila Nafta, po proračunu najbogatejši klub lige, ki je proti Brdem zapravila vodstvo z 2:0. Gostje so izid izenačili v 89. minuti z igralcem manj, saj je bil v 72. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen Marko Rojc. Novi trener Brd Vlado Badžim je tako prišel do prve točke v boju za obstanek.

Krka ni upravičila vloge favorita na lokalnem derbiju z Brežicami. Tekma se je končala brez golov, novi trener Brežic Simon Sešlar pa se je veselil prve točke. Potem ko je Dob na lokalnem derbiju v gosteh odščipnil točko Radomljam, je tokrat razočaral, saj je izgubil z Biljami. Dekani so zmagali v Beltincih z igralcem manj, potem ko je bil v 52. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen Lukanović (posojeni igralec Olimpije), gostitelji pa so zastreljali še enajstmetrovko.

2. SNL, 13. krog: Gorica – Kalcer Radomlje 2:1 (0:1) – strelec: 0:1 Jazbec (31), 1:1 Osuji (60/11 m), 2:1 Volarič (89). Športni park Nova Gorica, gledalcev 300, sodnik: Kajtazović.

Nafta 1903 – Brda 2:2 (2:0) – strelci: 1:0 Paku (6), 2:0 Rebernik (43), 2:1 Celcer (69/11 m), 2:2 Musić (89). Športni park Lendava, gledalcev 300, sodnik: Halilović.

Koroška Dravograd – Fužinar Vzajemci 0:2 (0:0) – strelca: 0:1 Medved (60), 0:2 Trdina (71). Športni center Dravograd, gledalcev 1100, sodnik: Podgoršek.

Koper – Rogaška 3:0 (1:0) – strelci: 1:0 Baša (84), 2:0 Vekić (75), 3:0 Guberac (87). Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodnik: Sagrković.

Roltek Dob – Vitanest Bilje 1:2 (1:0) – strelca: 1:0 Tiganj (39), 1:1 Slaviero (49), 1:2 Slaviero (61). Športni park Dob, gledalcev 150, sodnik: Vivod.

Krka – Brežice Terme Čatež 0:0. Stadion Portoval, gledalcev 150, sodnik: Bubek.

Beltinci Klima Tratnjek – Jadran Dekani 1:2 (1:2) – strelci: 1:0 Kristl (17), 1:1 Zyba (27), 1:2 Borghi (41). Športni park Beltinci, gledalcev 300, sodnik: Veselič.

Drava Dakinda Ptuj – Krško 0:0. Mestni stadion Ptuj, gledalcev 120, sodnik: Matković.