Na obračunu v norveški prestolnici je španski kapetan Sergio Ramos odigral 168. tekmo za svetovne prvake 2010 ter evropske prvake 2008 in 2012 ter na večni lestvici prehitel dolgoletnega reprezentančnega in klubskega soigralca - vratarja Ikerja Casillasa.

V skupini F sta bili na sporedu še dve tekmi. Obračun v Torshavnu med Ferskimi otoki in Romunijo se je končal z zmago balkanske izbrane vrste s 3:0 (0:0). Za Romune so zadeli George Puscas (74.), Alexandru Mitrita (84.) in Claudiu Keseru (90.). Švedska je na Malti slavila s 4:0 (1:0) in dosegla četrto zmago, po njej pa se je prebila na drugo mesto. Za Švede sta zadela Marcus Danielsson (11.) in Sebastian Larsson (58./11 m in 71.), četrti gol pa je v lastno mrežo zabil Andrei Agius (66.).

Po sedmih tekmah vodi Španija z 19 točkami, Švedska jih je zbrala 14, Romunija 13, Norveška deset, Malta tri, Ferski otoki pa so brez njih.

Irski nogometaši so po tekmi brez golov v Tbilisiju z Gruzijci izgubili vodilno mesto v skupini D. Na prvo mesto je zaradi boljše razlike v golih in ob enakem točkovnem izkupičku prebila Danska, ki je na današnji drugi tekmi v Koebenhavnu po golu Yussufa Poulsena v 84. minuti premagala Švico z 1:0 (0:0).

Danska in Irska sta zbrali po 12 točk, Švica jih ima s tekmo manj osem, Gruzija pet, Gibraltar pa je brez točk.

Italija, vodilna reprezentanca v skupini J, je drevi v Rimu ugnala Grčijo z 2:0 (0:0). Za azzurre je prvi gol z 11-metrovke v 63. minuti dosegel Jorginho, drugega pa po natančnem strelu z 20 metrov Federico Bernardeschi v 78. minuti.

Nogometaši iz BiH so v Zenici zanesljivo premagali Fince s 4:1 (2:0). Za Bošnjake je dva gola dosegel prvi zvezdnik Miralem Pjanić (37./11 m in 58.), po enega pa Izet Hajrović (29.) in Armin Hodžić (79.), medtem ko je za Fince edini gol prispeval Joel Pohjanpalo (79.). Armenija je v Lihtenštajnu osvojila le točko, za goste je zadel Tigran Barseghijan (19.), za gostitelje pa Yanik Frick (72.).

Na prvem mestu je Italija s stoodstotnim izkupičkom 21 točk, sledijo ji Finska z 12, Armenija in BiH z desetimi, Grčija s petimi in Liechtenstein z dvema točkama.