V drugi slovenski nogometni ligi so se na prvo mesto povzpele Radomlje po zmagi z desetimi igralci (izključen Trdin) proti Fužinarju. Vodilno Krško je izgubilo na lokalnem derbiju v Novem mestu z 1:3, junak zmage Dolenjcev pa je bil Matej Potokar s tremi goli. Senzacija lige so Bilje pod vodstvom trenerja Sandija Valentinčiča, ki so v gosteh premagale Brda s 3:1 in se povzpele na drugo mesto. Koper je po dveh remijih na začetku sezone ujel serijo zmag. Na gostovanju v Brežicah je zmagal tretjič zapored, pot do treh točk je bila težja, kot je pričakoval. Na razmočenem in zahtevnem igrišču je edini zadetek na tekmi v 39. minuti dosegel Dare Vršič z enajstmetrovke.

Ker v Novi Gorici še vedno ni obnovljena igralna površina, Gorica domače tekme še naprej igra v Ajdovščini, kjer si je privoščila spodrsljaj, saj je remizirala z Dobom 3:3. Gostje, ki so še brez zmage, so ob polčasu vodili z 2:0. Nato je Gorici uspel popoln preobrat, a vodstva s 3:2 ni znala zadržati, saj je Dob za četrti remi v sezoni gol dosegel v 90. minuti. »Slab prvi polčas. Po vstopu Kolenca in Osujija smo začeli igrati boljše in naredili preobrat, a na koncu tekme je znova prišlo do padca zbranosti. Po igri v drugem polčasu smo si zaslužili več, zato sem razočaran,« je tekmo videl trener Gorice Borivoje Lučić.

2. SNL, 5. krog: Fužinar Vzajemci – Kalcer Radomlje 0:2 (0:1) – strelca: 0:1 Varga (13), 0:2 Pišek (75/11-m). Mestni stadion Ravne na Koroškem, gledalcev 120, sodnik: Mertik.

Jadran Dekani – Rogaška 3:1 (2:1) – strelci: 1:0 Ahmetović (5), 2:0 Vidaković (17), 2:1 Jauk (30), 3:1 Stepančič (88). Športni park Dekani, gledalcev 150, sodnik: Obrenović.

Gorica – Roltek Dob 3:3 (0:2) – strelci: 0:1 Tiganj (10), 0:2 Tiganj (33), 1:2 Colley (46), 2:2 Osuji (59), 3:2 Osuji (86), 3:3 Zenković (90). Mestni stadion Ajdovščina, gledalcev 250, sodnik: Antić.

Brežice Terme Čatež – Koper 0:1 (0:1) – strelec: 0:1 Vršič (39/11-m). Stadion Brežice, gledalcev 150, sodnik: Kovačič.

Beltinci Klima Tratnjek – Koroška Dravograd 3:0 (2:0) – strelci: 1:0 Mörec (7), 2:0 Kristl (46), 3:0 Branilović (53). Športni park Beltinci, gledalcev 250, sodnik: Šabanagić.

Nafta 1903 – Drava Dakinda Ptuj 2:1 (2:1) – strelci: 0:1 Haljeta (25/11 m), 1:1 Bizjak (28), 2:1 Oštrek (36/11-m). Športni park Lendava, gledalcev 450, sodnik: Matković.

Krka – Krško 3:1 (1:0) – strelci: 1:0 Potokar (15), 1:1 Srpak (72), 2:1 Potokar (75), 3:1 Potokar (87/11-m). Stadion Portoval Novo mesto, gledalcev 400, sodnik: Žganec.

Brda – Vitanest Bilje 1:3 (0:2) – strelci: 0:1 Cvek (38), 0:2 Jazbar (53/avtogol), 1:2 Oyewusi (83), 1:3 Celcer (92). Športni park Vipolže, gledalcev 350, sodnik: Kajtazović.