Izbranke ameriške selektorice Jill Ellis bodo svoje popotovanje po ulicah velikega jabolka na odprtem avtobusu pričela ob 15.30 po srednjeevropskem času. Američanke so podobno izkušnjo doživele že pred štirimi leti, ko so slavile na mundialu v Kanadi, tedaj je bilo na ulicah mesta, ki nikoli ne spi, zelo prešerno in razposajeno, prvič v zgodovini pa so parado priredili v čast ženske športne ekipe.

Na tako imenovani trasi "Canyon of Heroes" od Broadwayja do mestne hiše v New Yorku so v minulih 130 letih priredili že številne parade v čast pomembnežev. Na tej poti so prebivalci New Yorka pozdravljali vojake, astronavte in številne svetovne voditelje, v zadnjih desetletjih pa so bolj namenjene praznovanju lokalnih športnih ekip, kot sta New York Yankees v bejzbolski ligi MLB in New York Giants v nogometni ligi NFL.

V Belo hišo ne bodo šle

»Ni boljšega kraja za praznovanje tovrstnega uspeha od New Yorka,« je dejala ena najbolj karizmatičnih igralk ameriške nogometne reprezentance Megan Rapinoe, ki je podobno izkušnjo doživela že pred štirimi leti. »Izkušnja iz leta 2015 je bila zares neverjetna, a letošnja končna zmaga na svetovnem prvenstvu ima zame večjo težo in je pomembnejša,« je dodala 34-letna kapetanka ameriške izbrane vrste.

Ameriške igralke bodo po paradi v New Yorku odpotovale v Kalifornijo, kjer jih v četrtek čaka še en tovrsten sprejem po ulicah Los Angelesa.

Bolj ali manj pa je jasno, da se letošnje štirikratne svetovne prvakinje v nogometu v letih 1991, 1999, 2015 in 2019 ne bodo udeležile sprejema pri ameriškemu predsedniku Donaldu Trumpu. Rapinoejeva, sicer glasna zagovornica pravic istospolnih in kritičarka rasizma v ZDA, je po koncu turnirja v Franciji poslala jasno sporočilo, da bo skupaj z igralkami bojkotirala morebitno vabilo za sprejem v Beli hiši, kar je potrdila tudi na torkovem pogovoru za ameriško televizijsko hišo CNN.