Po ponedeljkovem domačem porazu v podaljšku s 3:4 so Ljubljančani v finalu v zmagah zaostajali že z 1:3, tako da je imel Brunico v sredo zvečer že prvo zaključno žogico za skupno zmago v tretji sezoni alpske lige. Toda Olimpija je pred skoraj 2100 gledalci v razprodani dvorani Rienz, v kateri je bilo že vse pripravljeno za slavje domačih hokejistov, poskrbela za veliko presenečenje in se spet vrnila med žive. Čeprav je še slabih deset minut pred koncem zaostajala s kar 0:2, sta David Planko v 51. minuti in Kristjan Čepon 24 sekund pred koncem rednega dela tekme poskrbela za izenačenje na 2:2 in podaljšek. Toda ta je trajal zgolj 62 sekund, zmagoviti gol za ljubljansko ekipo pa je po dobljenem sodniškem metu Saša Rajsarja dosegel Planko za končnih 3:2.

Olimpija je tako zaostanek v zmagah znižala na 2:3 (igra se na štiri dobljene tekme) in odločitev o prvaku alpske lige preložila vsaj na jutri, ob njeni zmagi v Tivoliju pa celo na nedeljo, ko bo sedma in sočasno odločilna tekma v Brunicu. Olimpijin trener Jure Vnuk je imel po zmagi na Južnem Tirolskem veliko razlogov za dobro voljo: »To je bila zagotovo najboljša tekma v celotni seriji, čeprav se je bilo psihološko zelo težko pripraviti nanjo. Izredno hiter hokej na zelo visoki ravni. Nismo popuščali, verjeli smo do zadnjega trenutka, kar se nam je tudi obrestovalo. Pred podaljškom sem igralcem rekel, da gremo na glavo. Vsi so šli v napad, šli smo po gol, nismo se ozirali na obrambo. Obrestovala se nam je vztrajna igra s štirimi napadi, tako da smo imeli tudi na koncu dvoboja še dovolj moči.«

Ljubljančani so v sredo zvečer uspešno preprečili, da bi Brunico v finalu izkoristil že prvo zaključno žogico za naslov prvaka. Jutri bodo morali na domačem ledu v Tivoliju »ponoviti vajo«, če želijo izid v zmagah izenačiti na 3:3 in izsiliti sedmo tekmo. V finalni seriji proti Brunicu je Olimpija na dveh tekmah pred domačimi gledalci dvakrat izgubila (4:6, 3:4 v podaljšku), pred tretjim dvobojem pod Rožnikom pa trener Vnuk optimistično napoveduje: »Zdaj smo mi v naletu. V Tivoliju bo zaradi pomembnosti tekme pritisk na obeh ekipah. Pričakujem dobro igro, tako kot na zadnji tekmi v Brunicu, in verjamem v našo zmago.«

V taboru Brunica je bilo razočaranje po porazu zelo veliko, saj so bili gostitelji prepričani, da bodo že po peti tekmi postali tretji prvaki alpske lige za Renonom in Asiagom. Trener Petri Matilla, Finec na klopi italijanskega kluba, je bil začuden nad razpletom zadnjih deset minut rednega dela sredine tekme: »Prvih 50 minut smo imeli ugoden izid in vse niti igre v svojih rokah, nato pa smo nepričakovano padli. Očitno so bili igralci prepričani, da je Olimpija dokončno padla in da smo že prvaki, kar se nam je na koncu maščevalo. Na šesti tekmi bo pritisk pri igralcih obeh klubov, vendar menim, da večji pri Olimpijinih, ki mora nujno zmagati, če ne želi predčasnega konca finalne serije. Če izgubi, nima več priložnosti za popravni izpit, mi pa imamo tudi ob morebitnem neuspehu še odločilno tekmo pred domačimi gledalci.«