Možnosti Manchestra Uniteda za preboj v polfinale so bile po porazu na prvi tekmi (0:1) na današnjem obračunu proti Barceloni vse prej kot velike. Katalonci so v ligi prvakov na svojem stadionu Camp Nou odigrali kar trideset tekem, ne da bi izgubili (27 zmag, trije remiji), zanemarljiv pa ni niti podatek, da so angleški predstavniki na zadnjih 23 tekmah izločilnih bojev proti španskim moštvom zmago slavili le enkrat. Kljub temu so rdeči vragi v Barcelono pripotovali optimistični in v upanju, da ponovijo zasuk, ki jim je uspel v četrtfinalu proti PSG.

Začeli so spodbudno in po manj kot minuti igre prek Marcusa Rashforda zatresli prečko, vendar nadaljevali precej slabše. Po razburljivem uvodu ni bilo nadaljevanje nič manj atraktivno, pobudo pa je počasi začela prevzemati Barcelona. Tej je sodnik Felix Brych v 11. minuti po ogledu videoposnetka razveljavil sprva dosojeno enajstmetrovko, kar pa je Katalonce le še dodatno podžgalo. Le pet minut kasneje jih je v vodstvo namreč popeljal Lionel Messi, ki je spretno preigral nasprotnikove branilce in žogo po strelu z roba kazenska prostora mojstrsko pospravil v desni vratarjev kot. Argentinec je vpisal svoj deveti gol v ligi prvakov, le štiri minut pozneje pa po hudi napaki gostujočega vratarja Davida de Gee dosegel še desetega.

Španec se je za slabo posredovanje vsaj delno odkupil ob koncu polčasa, ko je z obrambo zadetek preprečil Sergiu Robertu.

Razmerje moči se tudi v drugem delu ni spremenilo. Na igrišču je prevladovala Barcelona, medtem ko je Manchester United svojo priložnost za zmanjšanje zaostanka iskal v protinapadih. A vsakršno upanje Angležev na morebiten zasuk je dokončno razblinil Philippe Coutinho, ki je z zadetkom v 61. minuti postavil končni izid tekme (3:0) in potrdil napredovanje Blaugrane v polfinale.

Tam se jim je pridružil Ajax, ki je v na povratni tekmi senzacionalno izločil Juventus in dokazal, da zmaga v osmini finala proti madridskemu Realu ni bila naključna. Potem ko se je obračun v Amsterdamu končal z 1:1, so Nizozemci v Torinu slavili z rezultatom 2:1.

V dvoboj so sicer bolje vstopili italijanski prvaki, ki so povedli po zadetku Cristiana Ronalda v 28. minuti, a je gostujoči vezist Donny van de Beek še pred zaključkom polčasa izenačil na 1:1. Pri tem izidu je ostalo le do 67. minute, ko je z golom domače šokiral 19-letni branilec Matthijs de Ligt in tako poskrbel za nadaljevanje Ajaxove evropske pravljice v letošnji sezoni lige prvakov.