Po zmagi v prejšnjem krogu proti četrtemu Mariboru so rokometaši Gorenja iz Velenja včeraj premagali še drugega soseda na lestvici, drugouvrščeni Riko Ribnica (31:29), in se mu približali na tri točke zaostanka. Pri čemer so do zmage Velenjčani tokrat prišli lažje, kot kaže rezultat. Zadnjič na tekmi je bil izid namreč izenačen še v prvem polčasu (13:13 v 28. minuti), v drugem pa je bil ključen delni izid 4:0 med 36. in 43. minuto, s katerim so pobegnili na pet golov razlike (21:16). S podobno serijo so odgovorili tudi Ribničani ob koncu tekme, a kaj ko je bilo prepozno, da bi ta obrnila rezultat in je s štirimi goli v zadnjih treh minutah le omilila poraz. Dodajmo še, da so rokometaši Sviša presenetili Koper in dosegli zmago po kar 16 zaporednih porazih. S tem tudi šele drugo v prvenstvu.

Izidi 18. kroga: Trimo Trebnje – Maribor Branik 28:28 (11:14), Celje Pivovarna Laško – Dol TKI Hrastnik 45:31 (25:14), Jeruzalem Ormož – Dobova 35:36 (19:18), Sviš Ivančna Gorica – Koper 2013 27:26 (12:12), Urbanscape Loka – Krka 29:28 (17:14), Gorenje Velenje – Riko Ribnica 31:29 (15:14). mat