Dodali so, da sta bila enotnega mnenja, da potrebujemo močno, enotno in učinkovitejšo EU, ki spoštuje vrednote ter načela, na katerih je nastala.

Glede vprašanja migracij sta se strinjala, da gre za skupni problem, ki se ga je zato treba lotiti enotno in na sistematičen ter trajen način s sodelovanjem vseh držav članic. Stališče Slovenije ob tem tudi ostaja, da sta nujni krepitev sodelovanja s tretjimi, zlasti afriškimi državami z namenom odpravljanja vzrokov množičnih migracij ter krepitev nadzora na zunanjih mejah EU.

Glede brexita sta se sogovornika strinjala, da je bil z Združenim kraljestvom dosežen najboljši možen izstopni dogovor, ob tem pa izrazila skrb v primeru, da bi Združeno kraljestvo iz EU izstopilo brez dogovora. Prav tako sta izrazila zaskrbljenost ob širjenju populizma v Evropi. Prihajajoče evropske volitve bodo zato še toliko večjega pomena, sta bila enotna sogovornika, so še sporočili iz premierjevega kabineta.

Šarec in Anastasiades sta se v pogovoru dotaknila tudi razmer na Zahodnem Balkanu, kjer Slovenija zagovarja stališče, da je evropska perspektiva držav Zahodnega Balkana pomembna spodbuda za varnost in napredek posameznih držav v tem delu Evrope.