Druga je bila Švedinja Ebba Andersson z 9,2 sekunde zaostanka, tretja pa njena rojakinja Charlotte Kalla (+15,7).

Najboljša Slovenka je bila Alenka Čebašek na 19. mestu z minuto in 55,7 sekunde zaostanka. Na 47. mestu je bila Anamarija Lampič (3:17,4), Vesna Fabjan je bila 51. (3:35,6), 54. Katja Višnar (3:50,2), 57. Anita Klemenčič (4:05,1), 58. med 72 uvrščenimi pa Eva Urevc (4:05,2).

»Zadovoljna sem z uvrstitvijo. Imela sem malo težav s čevlji, a sem ne glede na vse zadovoljna. Upam pa, da bo v prihodnje lahko tudi bolje. Proga ne dopušča hranjenja moči, je treba iti na polno od samega začetka, ker če preveč taktiziraš, ti ostale na začetku preveč uidejo. Začela sem precej hitro, na koncu pa so mi moči malo pojenjale,« je po koncu tekme za spletno stran smučarske zveze dejala Čebaškova.

Med tekači je bil drugi Norvežan Didtrik Toenseth s šestimi sekundami zaostanka za Roethejem, tretji pa Rus Denis Spicov (+28,6 sekunde). Na startu so bili tudi trije Slovenci in končali povsem na repu; Miha Šimenc je bil 93. (6:06,7), Luka Prosen 95. (7:20,3), Janez Lampič pa zadnji, 96. (8:07,7).

V nedeljo bosta v Lillehammerju še dve tekmi v klasični tehniki, na 10 km za ženske in na 15 km za moške.