Evropski prvak Montpellier si je premierno zmago priigral proti nemški ekipi Rhein Neckar Löwen (31:26), ki v šestdesetih minutah ni niti enkrat vodila. Že v prvem polčasu so imeli Francozi (Michael Guigou in Melvyn Richardson po 7 golov, Vid Kavtičnik 1) dvakrat šest golov prednosti, v drugem nekajkrat rekordnih osem, z zmago pa so se tudi maščevali Nemcem za visok poraz z minus deset (27:37) pred dvema tednoma v Mannheimu. »Po slabih rezultatih smo bili pritisnjeni ob steno, toda včasih se ekipe vendarle zbudijo, ko so v takšni situaciji. In mi smo se končno le prebudili,« je dejal Montpellierov trener Patrice Canayer.

Trener Anti je bil zelo razočaran

Veszprem, ki je (bil) prav tako v veliki krizi, je doma povozil zadnjeuvrščeni Kristianstad (36:27) in se mu oddolžil za nepričakovani poraz na Švedskem (29:32). Trener madžarskega kluba, Španec David Davis (že jutri ga čaka uvodna tekma devetega kroga proti Rheinu Neckarju v Nemčiji), si je lahko malce oddahnil: »Zadnji mesec je bil za vse, ki delamo v klubu in okoli njega, zelo težak. A smo trdo delali in verjeli, da bodo prišli lepši časi. Zmaga je za nas kot velik kos čokolade.«

Prav tako sladka sta bila tudi razpleta tekem za Motor iz Zaporožja in Skjern, neposredna tekmeca Celjanov za osmino finala. Ukrajinci so proti Nantesu, udeležencu sklepnega turnirja četverice v Kölnu v minuli sezoni, slavili v Franciji (27:23), za uspeh – po zadnjem izenačenju na 22:22 v 54. minuti so gostje dosegli tri gole zapored in odločili tekmo – pa sta bila najzaslužnejša vratar Genadij Komok s 16 obrambami (ustavil je 43 odstotkov strelov) in organizator igre Aidenas Malasinskas iz Litve z osmimi goli (strel 11-8). Nantesov trener Thierry Anti je bil po četrtem evropskem porazu v sezoni zelo razočaran nad svojo ekipo: »Bili smo slabi v obrambi, bili smo slabi v napadu. Po dobrem prvem polčasu nam je v drugem zmanjkalo svežine in entuziazma. Zaporožje se je vrnilo med žive, pritisk s svojih ramen preneslo na naša in nas premagalo.«

Pastor: Doletela nas je kazen

Danski Skjern je proti Picku v Szegedu na Madžarskem osvojil zelo pomembno točko (33:33). Skandinavci so v 48. minuti vodili s 27:24, toda ko je minuto in pol pred koncem tekme Šved Jonas Källman zadel za Pickovo vodstvo s 33:31, je kazalo, da bosta točki vendarle ostali v mestu, najbolj znanem po slastnih ogrskih salamah. A sedmo zmago na osmi tekmi v letošnji ligi prvakov sta Madžarom preprečila Kasper Söndergaard (z desetimi goli prvi strelec tekme) in Thomas Mogensen (4), ki je izenačujoči gol dosegel le 13 sekund pred koncem. »V ligi prvakov je vsaka tekma, ne glede na ime nasprotnika, težka. Če nisi na vsaki tekmi stoodstotno zbran, si hitro v težavah. Mi tokrat nismo bili stoodstotni, zato nas je doletela kazen,« je ocenil Pickov trener, Španec Juan Carlos Pastor.

Poljske Kielce so izkoristile poraza Rheina Neckarja in Vardarja ter se po zmagi proti Meškovu iz Bresta (34:31) same povzpele na drugo mesto. Za šesto zmago Kielc sta bila najzaslužnejša levoroka Alex Dušebajev in Blaž Janc. Petindvajsetletni Španec je dosegel deset golov iz 13 poskusov in si s 55 goli deli prvo mesto na lestvici strelcev v ligi prvakov s Fincem Nicom Rönnbergom (Cocks), Slovenec (danes praznuje svoj 22. rojstni dan) pa je Belorusom nasul šest golov. Janc je vse svoje gole dosegel v drugem polčasu: štiri med 37. in 44. minuto, dva pa v končnici, potem ko so se gostje v predzadnji minuti približali le na gol zaostanka (30:31). Trener Kielc Talant Dušebajev je priznal, da je imelo njegovo moštvo doma proti Meškovu precej več težav kot prejšnji teden, ko je v Belorusiji zmagalo s 35:26: »Očitno so se moji igralci podzavestno malce preveč sprostili, zato smo se skozi celo tekmo precej mučili. A tudi Meškov je precej boljši, kot kaže kar šest porazov v dosedanjih osmih krogih.«