Košarkarji Toronta so se veselili šeste zaporedne zmage, Kawhi Leonard je k zmagi dodal 21 točk, Jonas Valanciunas 17, Danny Green 15, Serge Ibaka pa 11. Končnih devet točk razlike niti ni tako visoka prednost glede na slab uvod Dallasa.

Najbolj razpoložen pri gostih iz Teksasa, ki so v porazni prvi četrtini zaostajali za 17 točk, je bil poleg Dončića DeAndre Jordan z 18 točkami in 15 skoki. »Naša obramba na začetku tekme je bila ... grozna,« je dejal agilni center, ki je z Dallasom izgubil še drugo tekmo zapored.

Luka je 22 točkam tokrat dodal pet skokov in štiri podaje, v njegovi igri pa po mnenju komentatorjev zaenkrat manjka več konsistentnosti, torej višji odstotek zadetih metov. Devetnajstletni Ljubljančan sicer s svojo mirnostjo in pregledom nad igro iz tekme v tekmo potrjuje zaupanje trenerja Ricka Carlisla.

Dallas Mavericks se zdaj znova vračajo v domačo dvorano, saj bodo v nedeljo zvečer gostili Utah Jazz.

Večer Kevina Duranta

V sloviti dvorani Madison Square Garden v New Yorku je bil v ospredju Kevin Durant, ki je 25 od skupno 41 točk prispeval v zadnji četrtini, Golden State Warriors pa je proti Knicks zabeležil prepričlivo zmago s 128:100.

»Potem ko nam je po polčasu padla zbranost, sem si rekel bodi bolj agresiven v napadu in zadevaj. Želel sem spet zanetiti to našo iskro in priigrati pobudo,« je srečanje komentiral Durant.

Košarkarji Los Angeles Clippers so v celoti izkoristili odsotnost Jamesa Hardna za precej lahko zmago proti Houston Rockets s 133:113. Rezervist Montrezl Harrell je dosegel osebni rekord s 30 točkami za Clippers. Po pretepu z Rajonom Rondom, ki je zaznamoval tekmo z Los Angeles Lakers, se je v kader Raket po dveh tekmah prisilnega počitka vrnil Chris Paul (12 točk, osem asistenc). Prvi strelec Houstona je bil Carmelo Anthony s 24 točkami.