Kot navaja srbska tiskovna agencija Tanjug, ki povzema poročanje grških medijev, je policija zaprla dve aveniji v bližini poslopja parlamenta, da bi tako preprečila dostop demonstrantom. Ti so nosili tako grške zastave kot zvezdo vergine, simbol antične Makedonije.

Protesti so napovedani tudi za nedeljo, ko naj bi Makedonija in Grčija na Prespanskem jezeru podpisali zgodovinski sporazum, po katerem naj bi se Makedonija poslej imenovala Republika Severna Makedonija, Grčija pa bi sprostila blokado te države na njeni poti v evro-atlantske organizacije.

A sporazum se sooča z ostrim nasprotovanjem opozicije v obeh državah. Cipras se danes sooča tudi z razpravo o nezaupnici, ki pa naj bi jo vendarle uspešno prestal. Vlada pod njegovim vodstvom ima namreč v 300-članskem parlamentu 154 glasov podpore.

Nekdanji premier Samaras je v razpravi Ciprasu očital, da je kapituliral pred pogoji Skopja. »Odrekli ste se vsemu. Kapitulirali ste pred vsemi. Podpisujete grozljivi sporazum, ki bo, namesto da bi reševal probleme, sprožil destabilizacijo,« je izjavil vodja opozicijske Nove demokracije, ki je predlagala nezaupnico Ciprasu.

Samaras je bil sicer zunanji minister Grčije, ko se je v začetku 90. let spor glede imena Makedonije sploh začel. V veliki meri je tudi narekoval politiko Aten glede reševanja te problematike v letih, ki so sledila, je poročala grška tiskovna agencija ANA.