»Vodja radikalcev se vrača med ljudi, ki jih je preganjal,« je v naslovu prispevka zapisal beograjski časnik Blic. Časnik navaja, da je hišo kupil v središču vasi, le nekaj sto metrov daleč od tamkajšnje katoliške cerkve. Hišo je kupil v petek na ime svojega sina Mihaila.

V odzivu je predsednik Demokratske zveze Hrvatov v Vojvodini Tomislav Žigmanov dejal, da to vnaša nemir med Hrvati v vasi kot tudi v Sremu. Šešljev nakup hiše v vasi je označil ne samo za strahotno dejanje, temveč tudi dejanje, ki »banalizira zločine« nad Hrvati.

»Dokler se Srbija ne bo jasno in nedvoumno opredelila do sodb haaškega sodišča glede zločinov nad Hrvati v Vojvodini in ne bo sprejela ustreznih ukrepov, bo obsojeni vojni zločinec Vojislav Šešelj še naprej delal, kar bo hotel,« je dejal po poročanju hrvaške tiskovne agencije Hina.

Blic je sicer navedel, da je Šešelj že prej napovedal nakup hiše v omenjeni vasi, kjer naj bi odprl »odbor za obrambo dr. Vojislava Šešlja«. Napovedal je tudi, da se bo pritožil na sodbo sodišča v Haagu.

Šešelj je sicer v tej vasi 6. maja hotel pripraviti shod svojih radikalcev, čeprav je bil prepovedan. Policija mu je to nato preprečila.

Pritožbeni svet Mehanizma za mednarodna kazenska sodišča (MICT) v Haagu, naslednika Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije, je aprila Šešlja obsodil na deset let zapora zaradi zločinov proti človečnosti. Razsodil je, da je zaradi svojega hujskaškega govora v Hrtkovcih maja 1992 odgovoren za preganjanje in deportacijo vojvodinskih Hrvatov. Šešlju sicer ni bilo treba v zapor, saj je to kazen že odslužil v haaškem priporu.