Prva zmaga nad Finsko po 25 letih pa Nemčiji ni prinesla nič, saj so se srebrni z olimpijskih iger že v soboto po porazu z Latvijo (1:3) poslovili od četrtfinala. Nemci so bili bližje zmagi že v rednem delu, a je Sebastian Aho dve minuti pred koncem poravnal na 2:2 in izsilil dodatnih pet minut oziroma igro do zlatega gola.

V drugi tekmi skupine so ZDA zabeležile še šesto zmago in so trdno v vodstvu ter zanesljivi četrtfinalist. Tokrat so razpoloženi Američani z 9:3 premagali Norvežane. Med razpoloženimi ameriškimi napadalci se je kot edini dvakrat med strelce vpisal igralec Chicaga Patrick Kane (9., 13.), ki je dosegel uvodna gola na tekmi.

V skupini A v Koebenhavnu sta zmagala oba favorita. Švedska je s 5:3 odpravila Švico in dosegla še šesto zmago, Češka pa je bila s 6:0 boljša od Francije. Za Čehe, ki so naredili pomemben korak k četrtfinalu, sta po dvakrat zadela igralec Bostona David Pastrnak (4., 8.) in Roman Horak (22., 28.). Švedi so že zanesljivi četrtfinalisti, a čakajo tudi na izkupiček Slovaške v preostalih dvobojih.