Potem ko sta sinoči prvo tekmo polfinala nogometne lige prvakov že odigrala Liverpool in Roma (5:2), sta se danes v polfinalnem dvoboju pomerila še Bayern München in branilec naslova Real Madrid. Nemci so nastopili oslabljeni, saj zaradi težav s stegensko mišico v njihovi postavi ni bilo Davida Alabe, zato ga je v začetni postavi zamenjal Rafinha. Smole za domače pa s tem še ni bilo konec, saj je moral igrišče zaradi poškodbe že v osmi minuti zapustiti Arjen Robben.

Navkljub temu je madridski Real gostiteljem prepustil pobudo, kar pa se mu je maščevalo v 28. minuti. Tedaj je Bayern izvedel bliskovit protinapad, ki ga je z zadetkom zaključil Joshua Kimmich. To je bila sicer sploh prva resna priložnost Bavarcev na tekmi, ki pa bi lahko pet minut pozneje svoje vodstvo še povečali. Sam se je pred gostujočim vratarjem Keylorjem Navasom znašel Franck Ribery, a je nespretno sprejel žogo in priložnost za zadetek je splavala po vodi.

Domači so si v naslednjih minutah priigrali še nekaj priložnosti, a bili neučinkoviti. Ko je že kazalo, da se bo polčas zaključil z le enim zadetkom, pa je v 44. minuti sicer nenevarnemu Realu uspelo izenačiti. Med strelce se je vpisal Marcelo, ki je bil uspešen z natančnim strelom po tleh v desni vratarjev kot. Bayernov strateg Jupp Heynckes je bil sicer v prvem polčasu poseči tudi po drugi menjavi, saj se je v 34. minuti poškodoval Jerome Boateng.

Münchenčani so imeli pobudo tudi v začetku drugega dela, a je niso znali spremeniti v vodstvo. Na drugi strani je Real potrpežljivo čakal na svojo priložnosti in jo dočakal v 57. minuti. Na sredini je napako storil Rafinha in izgubil žogo. Sledil je hiter protinapad Madridčanov, ki ga je začel Lucas Vasquez z zadetkom za vodstvo z 2:1 pa kronal Marco Asensio. Vodstvo gostov bi lahko le dve minuti kasneje izničil Ribery, ki je streljal z bližine, a mu je zadetek z izvrstno obrambo preprečil Navas.

Do konca obračuna bi Real svoje vodstvo lahko še povišal, saj se je priložnost za gol ponudila tudi Karimu Benzemaju, vendar je bil na mestu Sven Ulreich. Bavarci so v zaključnih minutah sicer poskušali izenačiti, a so se Španci uspešno ubranili in pred povratnim obračunom prihodnji teden v Madridu vpisali zmago z 2:1.