Če je Uefa glede sistema VAR skeptična, to nikakor ne velja za Mednarodno nogometno zvezo (Fifa). Ta je že marca odločila, da bo tehnologije pomožnih videosodnikov uporabila tudi na mundialu v Rusiji in to navkljub dejstvu, da je organizacija odgovorna za spremembe pravil v športu (Ifab) zeleno luč zanjo dala le dva tedna pred tem.

»Rahlo me skrbi za svetovno prvenstvo, saj bodo na njem sodelovali sodniki, ki se z VAR niso nikoli prej srečali. Upam, da zaradi tega ne bo škandalov in težav,« je v intervjuju za Gazzetto dello Sport dejal Aleksander Čeferin, ki je že pred časom potrdil, da sistema v prihodnji sezoni lige prvakov še ne bo. »Liga prvakov je kot ferrari oziroma porsche. Ne moreš ga voziti kar takoj. Najprej ga moraš testirati. Prav tako morajo vsi razumeti, kako deluje. Za VAR je še prezgodaj, a to še ne pomeni, da ga ne bomo nikoli uporabljali. Gre za proces, ki je neizogiben. Nekega dne bo tudi v ligi prvakov, a ne želimo hiteti.«

Tehnologije pomožnih videosodnikov med drugim že uporabljajo v italijanskem, nemškem in portugalskem prvenstvu, pri Ifab pa trdijo, da se je zaradi tega število sodniških napak zmanjšalo. Nekoliko drugačnega menja so kritiki, ki pravijo, da je sistem povzročil zmedo na številnih tekmah, slabo pa so glede odločitev, ki jih sprejme VAR, obveščeni tudi gledalci. »V ligi prvakov bi video nadzorni sistem VAR lahko uvedli v sezoni 2019/20. Na tekmah v Nemčiji in Italiji ter na tekmah angleškega pokal FA je bilo v tej sezoni že nekaj zelo 'zabavnih' dogodkov na račun tega novega nadzornega sistema. V interesu Uefe je, da poiščemo ustrezne rešitve v tej smeri,« je dejal Čeferin.

Prvi mož Uefe je za italijanski športni časnik še povedal, da dvomi, da bi lahko z uporabo VAR spremenili tudi končni razplet povratnega četrtfinalnega obračuna med madridskim Realom in Juventusom, na katerem je sodnik v zadnji minuti dodatka Špancem dosodil najstrožjo kazen. »Kaj bi se spremenilo, če bi imeli VAR? Popolnoma nič. Nekateri so si posnetek ogledali po dvajsetkrat, sam verjetno petdesetkrat. Polovica ljudi meni, da je bila kazen pravilno dosojena, druga polovica, da ne.«