Za Fourcadom sta v cilj prišla brata Boe. Mlajši Johannes Thingnes je moral v kazenski krog trikrat, a vseeno zaostal le šest sekund za Francozom, starejši Tarjei je s 100-odstotnim strelskim izkupičkom osvojil tretje mesto.

Zelo soliden je bil vnovič tudi Jakov Fak, ki po bolezni okrog novega leta ni v 100-odstotni tekaški formi. Na strelišču je zadel 19 od 20 tarč, v smučini pa žal izgubil nekaj mest, a potrdil, da tudi s to formo ostaja konkurenčen najboljšim. Da forma ni prava, pa je potrdil zadnji krog, ko je šel s strelišča kot sedmi, je moral predse do cilja spustiti še štiri tekmovalce in bil 11.

Klemen Bauer je po petih zgrešenih strelih ponovil 39. mesto iz sprinta. V nedeljo bosta v Oberhofu še obe štafetni tekmi, nato se bo biatlonska karavana preselila v Ruhpolding na Bavarskem.