Fourcade je s 64. zmago v karieri še povečal prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. »Danes smo imeli vsi težave s težkimi pogoji, a vesel sem, da sem dobro nastopil. V zadnjem krogu je bilo zelo tesno, s čimer je bila tekma zelo napeta,« je za nemško televizijo povedal zmagovalec.

Slika slovenskega biatlona pa se tudi v novem letu ni spremenila. Med najboljše se lahko prebije le Jakov Fak, ki je s sedmim mestom potrdil tretje mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala in si priboril lepo izhodišče za sobotno zasledovanje. Na strelišču je bil Fak vnovič 100-odstoten, nekaj slabši pa je bil v smučini, saj je sekunde izgubljal v primerjavi s tekmeci v zadnjem krogu, kjer običajno še pridobi kakšno mesto. Klemen Bauer se je moral zadovoljiti z 39. mestom, Mitja Drinovec je bil po dveh kazenskih krogih 62., Miha Dovžan pa je zgrešil štiri tarče in bil 85. V soboto bosta v Oberhofu ženska in moška zasledovalna tekma.