Domača ekipa je povedla v 11. minuti, ko je bil ob igralcu več uspešen Chris Kreider. Marian Gaborik je poskrbel za izenačenje na začetku druge tretjine. Vendar pa so navijači v Madison Square Gardnu lahko že čez slabih enajstih minut uživali v novem zadetku domače zasedbe, ko je za vodstvo 2:1 zadel Kevin Hayes.

Kralji so v zadnji tretjini znova izenačili prek Torreyja Mitchella. A sta zadnja dva gola na tekmi zabila domača hokejista, najprej je za 3:2 udaril Rick Nash, nato pa je 54 sekund pred koncem končni izid postavil J.T. Miller.

Kralji so tokrat dobili statistični strelski obračun, proti vratom domače zasedbe so sprožili 35 strelov, a je bil Henrik Lundqvist zanesljiv in jih je ubranil 33. Vratar kraljev Jonathan Quick je zbral 24 obramb.

Kopitar je z 38 točkami (16 goli, 22 podajami) na 32 odigranih tekmah v tej sezoni peti najučinkovitejši igralec lige NHL. Na lestvici vodi hokejist vodilne ekipe lige Tampe Nikita Kučerov s 44 točkami (22 golov, 22 podaj).

Los Angeles v noči na nedeljo čaka gostovanje pri New York Islanders.