Goli so bili doseženi zelo pozno; po podaji Kopitarja je v 50. minuti mrežo domačih načel Christian Folin, v 58. minuti je Dustin Brown zadel za 2:0, a je gostom minuto in 46 sekund pred koncem upanje vrnil vrnil Jonathan Toews. Domači so ob takšnem rezultatu vratarja zamenjali s šestim igralcem v polju, 52 sekund kasneje pa je Kopitar nato zadel v prazno mrežo, tako da sta točki odšli v Los Angeles.

»Začeli smo, kot smo se dogovorili in narekovali ritem v prvem delu. V drugem smo popustili, a smo imeli v golu zanesljivega Jonathana Quicka. Na koncu smo vendarle našli pot do gola,« je po tekmi dejal kapetan Los Angelesa Kopitar.

Kralji, drugouvrščena ekipa zahoda, se zdaj vračajo v Staples center, kjer jih v torek čaka obračun z Minnesoto.