Burning Man, letno srečanje več tisoč ljudi v puščavi Black Rock v ameriški zvezni državi Nevada, je poznan kot festival umetnosti in elektronske glasbe. Lesene skulpture, kot sta na primer »Mož« (ang. »Man«) in »Tempelj« (ang. »Temple«), ki jih prav za dogodek naredijo umetniki s celega sveta, se ob zaključku srečanja sežge.

V prav takšno skulpturo Moža, ki je gorel v soboto zvečer, je mimo varnostnikov stekel 41-letni Aaron Joel Mitchell, je potrdil okrožni šerif Jerry Allen.

Mitchell se je prebil skozi dve vrsti varnostnikov, ki varujejo goreče območje. Iz gorečega objekta so ga sicer poskusili rešiti, a so deli, ki so odpadali s skulpture »Moža«, to onemogočili. Reševalci so morali počakati, da je lesena skulptura popolnoma razpadla, preden so ga lahko potegnili iz ognja.

Sežig Templja prestavili na večer

Mitchella so s helikopterjem odpeljali v bolnišnico UC Davis Medical Center v kalifornijskem Sacramentu, kjer so ga v nedeljo zjutraj razglasili za mrtvega. Njegova družina je bila o dogodku obveščena.

Po zdravniški obdukciji Mitchell ni bil pod vplivom alkohola, toksikološka preiskava pa še poteka. Policisti še zbirajo informacije o dogodku, kar je glede na veliko število obiskovalcev precej težko.

Organizatorji Burning Mana so odpovedali načrtovane sežige v nedeljo dopoldan, s sežigom »Templja« pa so v nedeljo zvečer vseeno nadaljevali. »Naše molitve so ob tej nesreči namenjene Aaronovi družini,« je dejal šerif Allen. Dogodek je označil kot tragedijo, še posebej za mladoletne obiskovalce, ki se s tragičnimi dogodki spoprimejo težje kot odrasli.