»Je vodja države in zastopa njene interese,« je Stone dejal v pogovorni oddaji Stephena Colberta. »Zaradi tega ga spoštujem in razumem, zakaj to počne. Nikoli nisem slišal, da bi govoril grdo o ZDA, se je pa trudil vzpostaviti stik z našo državo,« je po mnenju večine ameriških medijev pretirano hvalil Putina. Portal Daily Beast je film »Putinovi intervjuji« opisal kot »izjemno neodgovorno ljubezensko pismo« ruskemu predsedniku, na CNN-u pa so komentirali, da film pove ravno toliko o režiserju kot o Putinu. »Veliko laskanja, a malo dvoma,« so zapisali v New York Timesu. V tem pogledu je imel Putin prav, ko je v enem od prizorov v filmu Stona vprašal, ali je bil že kdaj tepen. »Da,« je bil kratek režiser. »Dobro, potem ne bo to zate nič novega, saj boš trpel zaradi tega, kar počneš,« mu je pojasnil.

Mnoge, ki so si dele štiri ure trajajočega dokumentarca že ogledali, zelo motijo izseki, v katerih Putin govori o tem, da »nima slabih dni, saj ni ženska«, pa o tem, kako se raje ne bi prhal v bližini istospolno usmerjenega moškega. Še bolj kot njegove besede pa jih je zmotilo, da se Stone na te izjave ni odzval. »To ni moja naloga,« je ameriški režiser razložil za britanski Guardian. Skušal je namreč ustvariti zaokrožen portret enega najbolj navdušujočih in zastrašujočih svetovnih voditeljev te generacije. Pravi, da Putina ni želel prepričevati o njegovi zmoti, ampak zgolj prikazati njegovo razmišljanje.

V zadnjih dveh delih filma (predvajajo ga v štirih) Stone sicer Putinu začne postavljati težja vprašanja glede domnevnega vdiranja ruskih hekerjev v volilne sisteme številnih ameriških držav, kar ruski predsednik označi za »smešno«. »Ideja, da bi bil Trump predsednik, nam je bila že od začetka všeč, saj je javno oznanil, da si bo prizadeval za izboljšanje odnosov med državama,« je dodal Putin.

»Demoniziranje Putina in s tem Rusije je nevarno in napačno početje. Rusi lahko počnejo, kar želijo. Še nikoli jim ni šlo bolje. A vendarle Američani mislijo, da so nesrečni, predstavljajo si jih v gulagih, kot da živijo v državi, ki ji vlada pošast. To je noro,« je prepričan Stone.

Oliver Stone je sicer eden najbolj priznanih hollywoodskih režiserjev, ki je bil za filma Rojen 4. julija in Vod smrti nagrajen z oskarjem. Režiral je še filme Rojena morilca, JFK, Snowden in številne druge.