Hude obtožbe je sprožil ugledni nemški časopis Der Spiegel, ki se pri tem sklicuje na dokumente, prejete preko platforme "Football Leaks"; odvetniki Cristiana Ronalda obtožbe na račun svojega varovanca ostro zanikajo. »Obtožbe časnika Der Spiegel so lažne. Gre za novinarsko fikcijo. Časopis je celotno zgodbo oprl na nepodpisane dokumente. Domnevnega pisma, ki naj bi ga Ronaldu poslala punca, ni nikoli prejel.«

Kaj točno se je 13. junija 2009 dogajalo v hotelu v Las Vegasu, bržkone ne bo jasno nikoli, a zadeva je šla na sodišče v Nevadi, stranki pa sta se 12. januarja 2010 dogovorili za izvensodno poravnavo. Kot še poroča Der Spiegel, na čigar spletni strani sta dostopna dva prispevka – osrednji je zapisan v izrazito neprimernem tabloidnem slogu – ima dokument o poravnavi tri strani, podpisal pa ga je Ronaldov odvetnik Carlos Osorio de Castro.

Pri Spieglu naj bi poznali identiteto žrtve

Časnik Bild piše, da pri Spieglu poznajo identiteto domnevne žrtve. Ta se je zavezala k molku, a naj bi Ronaldu poslala šest strani dolgo pismo, v katerem je s svojega stališča natančno opisala dogodke v hotelu, domnevno posilstvo in poškodbe, ki naj bi jih utrpela. To pismo naj bi bilo dosegljivo novinarjem.

Zvezdnik madridskega Reala ima odvetnika tudi v Münchnu. Johannes Kreile zavrača vse obtožbe, napovedal pa je, da bo Ronaldo ukrepal v zvezi z vsemi neresničnimi trditvami in napadi na svoje pravice. Portugalčevi zastopniki pri Gestitufe so sporočili, »da bo naredil vse, kar je v njegovi moči, da ovrže sramotne obtožbe glede posilstva.«