Organizatorji »protesta« so pojasnili, da se zagovornik proti diskriminaciji v državi bori z enim računalnikom in iz pisarne, kjer je nekoč stalo skladišče, zaradi pomanjkanja finančnih sredstev pa se poleg tega ubada tudi s kadrovskimi težavami (dela sam, brez sodelavcev), pa čeprav na obravnavo čaka kar 300 primerov.

Iz vlade so sicer danes prek twitterja sporočili, da bodo zagovorniku načela enakosti namenili dodatnih 50.000 evrov za najemnine in druge nepredvidene stroške. Iz Zavoda center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (CNVOS) pa so sporočili, da je Lobnik danes zaposlil dve sodelavki.

Organizatorji protesta so sicer zjutraj napovedali, da bo pisarna kot opomin tam stala vsak delavnik od 9. do 17. ure oziroma dokler vlada ne zagotovi tistega, kar je Lobniku obljubila.

»Na prvi pogled se zdi, da nas, ljudi na vozičkih, drugi sprejemajo z razumevanjem. Ampak posamezni primeri kažejo, da ni tako. Dnevno se soočamo z nerazumevanjem zaradi naše ''drugačnosti'', zato apeliramo na vlado, da zagovorniku načela enakosti zagotovi prepotrebna sredstva za normalno delovanje, ker ga potrebujemo tudi gibalno ovirani,« je opomnil predsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic.