Donald Trump nima za sabo tradicionalnih kadrov iz washingtonskega političnega bazena, pa tudi ne iz vrst donatorjev, ki bi podpirali njegovo izvolitev. Kljub temu se je v preteklih mesecih na poti proti Beli hiši potihoma sestavljal seznam poslovnežev in republikanskih politikov, ki bodo predvidoma sestavljali okostje verjetno enega najbolj kontroverznih predsednikovih kabinetov v novejši ameriški zgodovini.

Pričakovati je, da bodo v njegovi ekipi posamezniki, ki ga niso pustili na cedilu v bojeviti in za mnoge pogosto sporni kampanji. Mednje sodijo Newt Gingrich, Rudy Giuliani in Chris Christie, vsem pa naj bi se obetali najpomembnejši vladni položaji. Izključevalni nastopi so po drugi strani onemogočili mnogim visoko kotirajočim republikancem, da se bi zdaj videli v Trumpovi ekipi, njemu samemu pa bo tudi težko iskati ženske, ki bi v njej sodelovale, saj si je nabral preveč njihovih zamer.

Trump za zdaj še skriva svoje karte, ameriški politični analitiki pa so skušali s pomočjo lobistov, kongresnikov in drugih ljudi v njegovi bližini sestaviti prihodnjo ameriško vlado. Po njihovi oceni je najbližje položaju zunanjega ministra nekdanji predsednik spodnjega doma kongresa Gingrich, kot glavi tekmec pa bi mu lahko bil Bob Corker, trenutno predsedujoči senatnemu odboru za zunanje zadeve. Kot tretja rezerva v tej kombinaciji se pojavlja nekdanji ameriški veleposlanik pri Združenih narodih John Bolton.

Za Trumpa naj bi bilo posebej pomembno finančno ministrstvo, ki naj bi se nasmihalo veteranu iz Goldman Sachsa Stevenu Mnuchinu, ki je zdaj na čelu zasebne investicijske družbe Dune Capital Management. Ko nanese beseda na obrambnega ministra, pa sta v igri senator Jeff Sessions iz Alabame, ki je bil Trumpov svetovalec med kampanjo, konkurenco pa mu delata nekdanji Bushev svetovalec za nacionalno varnost Stephen Hadley in nekdanji senator iz Missourija Jim Talent. Glavna Trumpova izbira naj bi bil sicer upokojeni general Mike Flynn, ki pa mu pot do tega položaja omejuje zakonsko določilo, da ne sme položaja (civilnega) obrambnega ministra prevzeti v sedmih letih od slovesa od aktivne vojaške službe. Posledično naj bi bil v igri za enega izmed najožjih Trumpovih svetovalcev za nacionalno varnost. Iz krogov blizu Trumpa je tudi novica, da naj bi bil pomemben položaj pravosodnega ministra rezerviran za nekdanjega newyorškega župana Rudyja Guilianija, če bi si ta premislil, pa sta v igri še sicer sporni guverner New Jerseya Chris Christie in generalna tožilka s Floride Pam Bondi. Notranje ministrstvo bi lahko pristalo v rokah 74-letnega Forresta Lucasa, soustanovitelja naftne družbe Lucas Oil, pri čemer se Trump menda ne bi branil niti Sarah Palin, sicer pa se pri večini drugih ministrskih položajih ozira po znancih iz poslovnega sveta.