Nogometaši Olimpije so po zmagi nad Radomljami in remiju Maribora v Velenju utrdili vodstvo v prvi ligi. Po enajstih krogih imajo pred večnim tekmecem štiri točke naskoka.

Elsner nanizal pet zmag

Odkar je ljubljansko klop zapustil neprepričljivi Rodolfo Vanoli, je Olimpija pod taktirko njegovega naslednika Luke Elsnerja nanizala pet zmag. Državni prvaki po zamenjavi trenerja še niso prejeli gola, mladi vratar Rok Vodišek pa se ni ustrašil svojega največjega izziva v dosedanji karieri. Čeprav igra še ni na najvišji ravni, trener Elsner pravi, da se je treba iskreno veseliti vsake zmage. V soboto zvečer se Olimpija pred maloštevilnimi gledalci v Stožicah proti zadnjeuvrščenim Radomljam ni preveč naprezala za rutinirano zmago z 2:0. Miha Zajc je dosegel šesti gol in je sam na vrhu lestvice strelcev, prvenec v zelenem dresu je uspel Andražu Kirmu, ki opazno dviguje formo. »Videli smo nekaj elementov, ki niso bili na najvišji ravni, a to se ob zmagi spregleda. Opravili smo svoje delo, morda pa ni bilo iskrice, ki bi Stožice dvignila na noge,« je povedal Luka Elsner, trener Radomelj Jani Žilnik pa je dodal, da so gostje drago prodali svojo kožo. »Če bomo tako igrali v nadaljevanju, bomo prej ali slej vknjižili prvo prvenstveno zmago. V Stožicah smo bili v zaključku akcij premalo konkretni.«

V Velenju je spodrsnilo Mariborčanom, ki so v prvem polčasu po zadetku Milivoja Novakovića sicer povedli, nato pa mrknili. Rudar je v drugem delu pritisnil na plin, mariborski obrambi je preglavice povzročal predvsem hitri John Mary. Izenačujoči gol je dosegel Bojan Vručina, do konca tekme pa so imeli več priložnosti za zmago domači nogometaši. Maribor je deloval razglašeno, zaključnega pritiska na velenjska vrata mu ni uspelo ustvariti. »Čeprav smo pogrešali kar nekaj ključnih nogometašev, smo proti močnemu Mariboru osvojili zasluženo točko,« se je razveselil velenjski trener Slobodan Krčmarević. Slovenski podprvaki so na stadionu Ob jezeru prekinili niz šestih zaporednih zmag, trener Darko Milanič je poudaril, da je moštvo v zadnjem obdobju odigralo kopico zahtevnih tekem. »V prvem polčasu bi lahko odločili zmagovalca, a nismo bili učinkoviti. Rudar se je nato dvignil, nam pa se ni izšlo po načrtih,« je povedal Milanič, ki ga v soboto pred reprezentančnim premorom čaka derbi z Domžalami.

Volaš vadi proste strele

Goričani in Celjani so v Športnem parku odigrali rekordno, 87. medsebojno prvenstveno tekmo, tovrsten pridih so dogodku dodali tudi domači navijači Terror Boys, ki so z domiselno koreografijo proslavili 25-letnico delovanja.

Obetavno vzdušje so želeli nadgraditi tudi goriški nogometaši, ki so v letošnji sezoni že ustavili dve negativni seriji na domači zelenici: po kar šestih letih so ponovno premagali Maribor, po štirih Domžale, podobne načrte so imeli tudi s Celjani. Ampak slednji tudi tretjo sezono zapored nadaljujejo z odnašanjem točk iz Športnega parka. Tokrat so drugič zapored osvojili vse tri, zanje je bil zaslužen Dalibor Volaš, ki je s prostega strela preko živega zidu matiral Sorčana. To je bil njegov tretji letošnji zadetek in nadaljevanje strelske serije iz preteklih sezon s povprečjem zadetek na vsaki tretji tekmi. »Lep zadetek. Proste strele treniram, le da doslej tega nisem posebej izpostavljal. Vem, da so me v Celje pripeljali zato, da bom dosegal zadetke. Ko bom povsem pripravljen, bom še boljši,« je prepričan junak pete letošnje celjske zmage Dalibor Volaš.

Ker je zadel že v 24. minuti, so imeli Novogoričani ogromno časa za preobrat. Obetal se je kmalu zatem, ko je Arčon že premagal Rozmana, a je žogo na golovi črti izbil Pišek. V drugem polčasu smo videli še tri goriške priložnosti, posebno obetavna sta bila predvsem strela Kotnika in Žigona, ki sta zgrešila »nemogoče«. V trenutkih obleganja celjskih vrat je sledilo tudi nadaljevanje aktualnih polemik o igranju z roko v kazenskem prostoru, a je spet ostalo pri ostrih domačih protestih. »Zgrešili smo nemogoče,« je najprej izpostavil trener Miran Srebrnič in dodal: »Sodniki so spet spregledali igranje z roko v kazenskem prostoru, kar je postalo že tradicija. Čakamo, da bodo tudi nam enkrat dosodili najstrožjo kazen, ko bo žoga igralca zadela v roko.«

Celjani so, zagotovo tudi s precej sreče ob zgrešenih goriških priložnostih, prišli do tretje zaporedne zmage proti novogoriškemu moštvu, zato je trener Robert Pevnik lahko razvil naslednjo misel: »Gorica ima kvaliteto, a ni dosegla zadetka, in zgodilo se ji je nekaj podobnega, kot nam v prejšnjem krogu proti Olimpiji.« Dalibor Volaš je dodal: »Tako je v nogometu, enkrat ti da, drugič vzame. Goričani bi si seveda zaslužili vsaj točko, a niso izkoristili svojih priložnosti.« S slednjim se je strinjal tudi domači kapetan Alen Jogan: »Naša predstava je bila všečna. Če bomo tako nadaljevali, bodo prišle tudi nove zmage.«

Goričani so po seriji štirih zmag tako doživeli prvi letošnji poraz pred domačimi gledalci. Domžale so se s petardo znesle nad Krškim, Aluminij in Koper pa sta se razšla brez zadetkov.