Potem ko je Gregor Pivec avgusta odstopil s čela mariborske SDS, bo ta prihodnji mesec dobila novega predsednika in tudi nov izvršilni odbor. Ob tem je v tamkajšnjih vrstah mogoče slišati različne razlage. Po nekaterih naj bi bil izvršilni odbor SDS Maribor nezadovoljen z delom centrale stranke in naj bi zato odstopil, po drugih so se zgolj odločili, da volitve vodstva mariborskega odbora, ki mu mandat poteče januarja prihodnje leto, premaknejo za nekaj mesecev. Tretji pravijo, da bo do odstopa izvršilnega odbora mariborskega SDS prišlo iz praktičnih razlogov. »Nesmiselno bi bilo, da bi oktobra organizirali konferenco, na kateri bi izvolili novega predsednika, januarja pa še eno, da bi izvolili še izvršilni odbor. Vse drugo so zlobna natolcevanja,« nam je dejal Gregor Pivec. Ponovno je poudaril, da je s čela mariborske SDS odstopil zaradi osebnih razlogov, da pa ostaja član stranke, mestni svetnik in član izvršilnega odbora SDS na državni ravni.

DeSUS v vladi, SDS pa se ukvarja s sendviči

Ob odstopu Pivca sta se sicer poslovila tudi tajnik mariborske SDS Renato Škerbinc in eden od podpredsednikov Franc Žgur, ki je tudi izstopil iz stranke. »Predsednik predlaga tajnika in ta je desna roka predsednika. Ker je odstopil predsednik Pivec, se mi je zdelo prav, da odstopim tudi jaz,« nam je povedal Škerbinc. Žgur pa je dejal, da se želi v večji meri posvetiti podjetništvu in zapustiti politiko.

Seje izvršilnega odbora mariborske SDS prejšnji teden se je udeležil tudi prvak slovenskih demokratov Janez Janša. Po besedah nekaterih navzočih je bil (presenetljivo) spravljiv in se je Pivcu oziroma dosedanjemu vodstvu lepo zahvalil za njihovo delo. »Res pa so nekateri pred sestankom načrtovali, da bodo, če se bo Janša kaj razburjal, nemudoma odstopili,« nam je dejal eden od članov izvršilnega odbora mariborske SDS.

Vendar pa nekateri naši štajerski sogovorniki ne skrivajo, da so z delom stranke na državni ravni nezadovoljni, niso pa želeli, da izpostavimo njihova imena. »V SDS je premalo demokracije,« nam je dejal eden od njih. Drugi je opozoril, da se je število članov stranke v Mariboru po tem, ko so iz članstva izbrisali neplačnike članarine, bistveno zmanjšalo. »Člane lahko pridobiš z vsebino, ne pa z vlaganjem tožb in množice interpelacij. DeSUS je nenehno vladna stranka, mi pa se ukvarjamo s tem, ali bodo naši člani dobili sendviče, ko bodo šli na tabor v Lepeno, in z organiziranjem avtobusnih prevozov na shode v podporo Janezu Janši,« nam je dejal eden od sogovornikov. Ob tem pa napovedal, da bo odhodov iz SDS, tudi v mariborskem okolišu, v prihodnje še nekaj.

Majhno zanimanje za delnice Nova24TV

Prav tako smo lahko slišali, da je bil Janša z Mariborom zelo nezadovoljen v času prodaje delnic Nova24TV, saj je bilo zanimanje zanje v vodstvu mariborske SDS majhno. »Tedaj so celo želeli Pivca izključiti iz izvršilnega odbora SDS na državni ravni,« je prepričan eden od naših virov.

Kot najverjetnejša kandidata za Pivčevega naslednika omenjajo sedanjega podpredsednika mariborske SDS Zvonka Zinrajha in Dejana Kaloha, ki je zaposlen v poslanski skupini slovenskih demokratov, pred tem pa je bil svetovalec takratnega notranjega ministra Vinka Gorenaka. »Če bo kdor koli od njiju postal predsednik mestnega odbora, bo to povzročilo razkol v mariborskih vrstah SDS,« nad izbiro ne enega ne drugega naši sogovorniki niso navdušeni.