Četrtfinale v košarkarskem državnem prvenstvu za zdaj poteka po pričakovanjih. Krka in Zlatorog sta se prek Šenčurja in LTH Castingsa uvrstila v polfinale, medtem ko je na obračunih med Tajfunom in Olimpijo ter Heliosom in Rogaško izid v zmagah izenačen na 1:1. Potnika med štiri najboljša moštva v državi bosta tako dala torkova obračuna.

Čeprav je Olimpija dobila prvo četrtfinalno tekmo proti Tajfunu v četrtek v Stožicah, se je dalo slutiti, da bo slika na drugi tekmi v Šentjurju drugačna. To je napovedovala govorica telesa igralcev trenerja Dejana Mihevca, ki kljub neuspehu slovenske prestolnice niso zapustili poklapani, temveč odločeni, da se v torek v Ljubljano znova vrnejo. Prav to se je naposled uresničilo, saj je Tajfun povsem povozil zmaje.

Ljubljančani so na zrelostnem izpitu znova popolnoma pogrnili. V igro so očitno vstopili z načrtom, da se nasprotnika lotijo z meti za tri točke. A tudi ko ti niso stekli (1-11 v prvem polčasu, na koncu kar 6-30), s poskusi niso prenehali, kar kaže na to, da rezervnega načrta ni bilo. Ker so gostje zatajili tudi pri prostih metih (13-22), ni bilo čudno, da so sredi tretje četrtine zaostajali že za 27, v nadaljevanju pa nikoli niso resno ogrozili zmage Tajfuna. Na koncu obračuna so sledile še neljube scene, saj je napetost na obeh straneh skorajda pripeljala do množičnega pretepa, kar pred tretjim obračunom obeta izjemno napeto dogajanje. V veliki psihološki prednosti pred jutrišnjim obračunom so Šentjurčani, saj so Ljubljančanom včeraj prisolili močno klofuto.

Na tekmi v Rogaški Slatini so si gostitelji odločilno prednost nabrali v tretji četrtini, po kateri Helios ni zmogel povratka. »Tekmo smo prelomili v tretji četrtini, ko smo nasprotniku dopustili le šest točk, v zadnjih desetih minutah pa smo obračun mirno končali,« je povedal trener Rogaške Damjan Novaković. »Rogaška je dobro izkoristila naše poznane probleme s pomanjkanjem visokih košarkarjev,« je pristavil strateg Heliosa Jakša Vulić.

Liga Nova KBM, četrtfinale, druge tekme: Šenčur – Krka 74:81 (19:19, 38:41, 59:62, Pavič 15, Špan in Jokić po 13; Sinovec 14, Ivanov 12, v polfinale Krka z 2:0 v zmagah), Rogaška – Helios 76:64 (14:17, 34:36, 51:42, Ferme 18, Fon 15; Robertson 19, Čakarun 16, izid v zmagah je 1:1), Zlatorog – LTH Castings 74:77 (22:21, 37:43, 55:63, Abramović 22, Morina 16; Abrams 24, Booker in Vašl po 12, v polfinale Zlatorog z 2:0 v zmagah), Tajfun – Olimpija 81:71 (24:16, 46:31, 66:50, Čebular 17, Bratož 14; Hrovat 13, Mahkovic 12, izid v zmagah je 1:1), tretji tekmi, jutri: Olimpija – Tajfun, Helios – Rogaška.