Potem ko je Gorenje na sredinem derbiju s Celjani ob polčasu zaostajalo za sedem golov (10:17) in na koncu izvleklo remi, je imelo enak zaostanek tudi na gostovanju v Kopru. Po zadetku domačega kapetana Uroša Rapotca so Primorci, pri katerih je Jure Vran zbral 15 obramb, v 36. minuti vodili že z 21:14, a dobrih osem minut pred koncem so jih Velenjčani ujeli (25:25). Sledila je dramatična končnica pred skoraj tisoč gledalci v Bonifiki, ko so slovenski podprvaki v svojem zadnjem napadu zaradi pasivne igre ostali brez žoge in izključenega Nika Medveda. Dve sekundi pred koncem – pri vodstvu gostov s 30:29 – je koprski igralec Tilen Sokolič zadel za izenačenje, a sodnika Brstin Kavalr in Aljoša Žibret sta zadetek razveljavila, saj naj bi bil zadnji znak sirene za odtenek hitrejši od žoge v Gorenjevi mreži.

Največji delež k peti velenjski zmagi v končnici je prispeval Mario Šoštarič, ki je bil s sedmimi zadetki prvi strelec tekme. »Na koncu smo se srečno izvlekli, a naša igra je bila daleč od tiste, ki jo potrebujemo za naslov prvaka,« je priznal Mario Šoštarič, ki je zadnjega od svojih zadetkov dosegel za odločilno vodstvo s 30:28. Gorenjev trener Marko Šibila je že pred tekmo napovedal, da bo ta za njegovo ekipo po derbiju s Celjani težka preizkušnja, predvsem s psihološkega vidika: »Težko se je bili zbrati, potem ko smo se čustveno izpraznili proti Celju. A fantje so v napeti končnici izvlekli zmago. Tako kot proti Celjanom smo tudi tokrat v drugem polčasu pokazali pravi obraz. A tekma nam je lahko tudi v dober poduk za naprej.«

Celjani so se krepko maščevali Ribničanom za izgubljeno točko v prvem krogu (27:27). Kljub zlomljenemu nosu je bil junak Žiga Mlakar, ki je dosegel devet zadetkov, od tega šest že v prvem polčasu. Najvišja prednost pivovarjev je štirikrat znašala deset zadetkov (prvič pri 32:22 v 55. minuti), toliko pa je bila tudi končna razlika. V Škofji Loki se je reprezentant Darko Cingesar v dresu Maribora vrnil v rojstno mesto in matični klub ter ju pokopal z devetimi zadetki iz 12 poskusov. V napeti končnici je pri minimalnem vodstvu Štajercev z 21:20 prav Darko Cingesar z dvema zaporednima goloma dokončno zapečatil usodo Gorenjcev: »Igrati v rojstnem mestu in proti matičnemu klubu je poseben občutek, motivacija pa še za kanček večja. Vesel sem, da smo prekinili niz porazov in osvojili pomembni točki v boju za končno tretje mesto.«

Izidi 6. kroga: Koper 2013 – Gorenje 29:30 (17:12, Smolnik 6, Rapotec in Gorela po 5; Šoštarič 7, Kleč 4), Celje Pivovarna Laško – Riko Ribnica 35:25 (16:12, Mlakar 9, Blagotinšek 4; Skušek 5, Hanigman 4), Urbanscape Loka – Maribor Branik 21:24 (11:12, Bogdanič-Jenko 8, Kavčič 5; Cingesar 9, Špelić 5), pari prihodnjega kroga (sreda, 18. maj, ob 19. uri): Koper – Celje, Gorenje – Loka, Maribor – Ribnica.