Urejanje poti ob Savi je ljubljanska mestna občina začela pri Tomačevem, nadaljevali so proti črnuškemu mostu, za tretjo fazo projekta pa napovedujejo podaljšanje poti proti Sneberjam. Dela so imeli namen začeti že poleti in končati do jeseni, a jim ni uspelo. Zdaj odgovarjajo, da je projektna dokumentacija res že pripravljena, pridobivajo soglasja lastnikov zemljišč in delajo na vlogi za evropska sredstva.

Pred njimi je še vris trase v občinski prostorski načrt, a napovedujejo, da bodo dela začeli tekom leta. Kako točno bo potekala pot, ki je sicer del večjega projekta, ki naj bi povezal Ljubljano, Zagreb in Beograd, še ne razkrivajo. Predvidoma bodo nadaljevali od igrišča Nogometnega kluba Šmartno po obstoječi trasi do balinišča in naprej do štajerske avtoceste.

V sklopu rekreacijsko-izobraževalnem centra Sava deluje tudi mini živalska farma, ki je v teh mesecih zaprta. V zimskem času bodo izvedli nekaj popravil, zgodaj spomladi pa bo začel delati nov oskrbnik. »Zaradi iztekajoče se pogodbe s starim oskrbnikom in željah po dodatni ponudbi smo pristopili k iskanju novega oskrbnika, ki bi obiskovalcem parka skladno z nazivom Zelene prestolnice 2016 ponudil še dodaten razlog za obisk,« so pojasnili v zavodu Šport Ljubljana in zavrnili, da so pogodbo Konjeniškemu klubu PIP odpovedali, ker so živali v slabem stanju.

Trenutno je na mini živalski farmi deset koz, tri ovce, 15 kokoši, deset prašičev, štirje zajci, 10 gosi in 14 rac. Prihodnja tri leta bo zanje skrbel Zavod za zaščito rejnih živali Koki, ki je vodstvo zavoda prepričal s svojim programom. Poleg brezplačnega ogleda farme z domačini živalmi bodo ponujali še delavnice za družine. dv