Črnogorska policija je v soboto popoldne uporabila solzivec, ko je več sto demonstrantov, ki so zahtevali odstop njegove vlade in »poštene« volitve, poskušalo vdreti v vladne stavbe. Že v soboto ob 5. uri pa so črnogorski specialci pred skupščino razgnali tabor s šotori, v katerem so 20 dni vztrajali demonstranti.

Iz vlade so se na demonstracije odzvali s sporočilom, da je mogoče oblast dobiti in izgubiti samo na volitvah. Na to so nekateri iz opozicije odgovorili, da je tudi sedanja oblast pred 27 leti prišla na oblast s pomočjo ulice. Andrija Mandić, voditelj Nove srbske demokracije, največje stranke opozicijske Demokratične fronte, pa je dejal, da si ne želi oblasti, ki bi jo dobil na ulici: »Na oblast hočemo priti na volitvah, a ne dovolimo, da bi nas na volitvah kdo ogoljufal. Goljufajo pa nas že 27 let.« Sicer je prizorišče sedanjih demonstracij prav tam, kjer je »protibirokratska revolucija« pred 27 leti še v Titogradu na oblast pripeljala novo ekipo, v kateri je bil drugi najpomembnejši človek 26-letni Milo Đukanović. Vendar je število demonstrantov tokrat nekajkrat manjše kot novembra 1988, ko so bili Slobodanu Miloševiću naklonjeni vstajniki v prvem poskusu neuspešni, in kot med uspešno »protibirokratsko« vstajo 11. januarja 1989, ki se je je udeležil menda vsak tretji Črnogorec.

Pridržani tudi novinarji

V soboto je bilo med protestniki in policisti veliko ranjenih, policija pa je pridržala tudi več novinarjev in poslancev. V policijskem vozilu naj bi pretepli Gojka Raićevića, urednika portala In4s, ki je snemal kot novinar. Sicer se je že konec septembra na demonstracijah proti Đukanoviću zbralo 3000 ljudi.

Na demonstracijah Demokratične fronte (DF), ki trajajo že tri tedne, sodelujejo stranke, ki so bile za skupno državo s Srbijo, pa tudi nekatere, ki nikoli niso nasprotovale samostojni Črni gori. DF, ki je na volitvah dobila četrtino glasov in namerava tudi po sobotnem policijskem nasilju nadaljevati proteste, se kot koalicija različnih strank in skupin zavzema za »prekinitev nacionalnih delitev, preprečevanje nadaljnjega moralnega uničevanja Črne gore, obnovitev gospodarske moči države, izgradnjo demokratičnih institucij…«.