»Žal pa je projekt od danes naprej, kar zadeva moje delo in delo mojih sodelavcev, v fazi mirovanja, ker se Pečečnik, kot polovični partner v družbi Princip Media d.o.o., očitno še ni odločil, ali bo projekt sploh sofinanciral ali ne. In to na način, kot je bilo dogovorjeno že pred meseci. Sicer si ne znam razložiti, zakaj za svoje sofinanciranje postavlja vedno nove pogoje. Včeraj, denimo, mi je sporočil povsem nov predlog, to je, da on postane 80-odstotni lastnik družbe,« v svojem odzivu nadaljuje Požar. Ob tem dodaja, da se bo projekt Delo Revije nadaljeval, ko bo Joc Pečečnik izpolnil »dogovorjene in celo podpisane pogoje«.

Pečečnik se je včeraj pozno popoldne odzval na medijske objave o sodelovanju z Bojanom Požarjem pri izdajanju edicij propadle družbe Delo Revije. »V posel s Požarjem smo se podali zaradi njegove prošnje, da ni zmožen zapreti finančne konstrukcije,« navaja Pečečnik. Po prvotnem scenariju bi Požar samostojno vodil uredniško politiko in zaposlil kader, Pečečnikovi pa bi podjetje vodili pravno in finančno, prevzeli pa bi tudi področje elektronskih medijev, saj naj bi imeli na tem področju »kar nekaj izkušenj,« je Pečečnik zapisal v pismu, ki ga je poslal medijem. Ob tem dodaja, da je po prvih dogovorih dojel, da ima Požar specifično samotarsko držo pri vodenju podjetja: »Ta niti slučajno ni v skladu z našimi poslovnimi procesi in načinom vodenja.«

Po Pečečnikovem mnenju je bil Požar verjetno »pod velikimi pritiski, kar je botrovalo, da se je do mene pričel vesti drugače«. »Lahko bi rekel po Požareportovsko. Označil me je, da sem za medijsko sceno poslovno preveč neizkušen, da bi razumel, da v tem poslu ena plus ena ni enako dve, ampak je vsaj pet,« navaja ljubljanski poslovnež. Sodu sta menda izbili dno Požarjevi izjavi, da naj bi Pečečnik želel vplivati na zaposlitev novinarke ter da naj bi za »svetovalca za strukturo revij« skušal postaviti svojega sina.

Sodeloval ne bo, pričakuje pa vrnitev vložka

Pečečnik bo družbi Princip Media, ki sta jo ustanovila s Požarjem, kljub temu omogočil, da začne delovati, je zapisano v pismu. »V družbi ne bom sodeloval niti jaz niti moja ekipa. Če mi Požar po dvanajstih mesecih ne bo vrnil vloženih sredstev, bom družbo prevzel v celoti,« napoveduje Pečečnik.

Požar se je sicer na Pečečnikovo pismo včeraj nemudoma odzval na Twitterju. »Pečečnik je z lažmi in kompleksi pobegnil iz projekta Delo Revije, 3 dni prej, preden bi moral dati denar. Več jutri,« je zapisal Požar.

Princip Media tudi uradno do blagovnih znamk Dela Revij

Medtem sta KBM Leasing in Princip Media, ki sta v lasti Požarja in Pečečnika, sklenila pogodbo o prenosu pravice do uporabe 44 blagovnih znamk družbe Delo Revije. Z blagovnimi znamkami bo odslej upravljala družba Princip Media, lastništvo znamk pa do izpolnitve pogodbenih obveznosti in odložnih pogojev ostaja pri KBM Leasingu. Skupina NKBM je blagovne znamke Dela Revij pred štirimi leti oddala v najem družbi Salomon, nato so jih prodajali v okviru likvidacije KBM Leasinga.

Požar podrobnosti glede kupnine in drugih pogodbenih določil ne razkriva, pravi pa, da so sredstva za nakup zagotovljena. Po poročanju medijev naj bi sicer kupnina znašala okoli štiri milijone evrov, čeprav so se kasneje pojavile informacije, da bi lahko bila tudi nižja, saj je medtem medijska skupina Media24 začela izdajati nove revije. Požar načrtuje izdajo revij Jana, Lady, Stop, Obrazi, Anja in Kih. Kdaj bodo izšle, je odvisno od postavitve strojne in programske opre me za oblikovanje revij, pričakuje pa, da se bo to zgodilo »v zelo kratkem času«. Nedavno je za Dnevnik dejal, da bo prva Jana z njegovim podpisom izšla 20. oktobra.

Kolumnist Marko Crnkovič v osebni stečaj

Na medijskem trgu pa je včeraj odmevala še ena novica. Marko Crnkovič, nekdanji kolumnist Dela, Financ in Požareporta, zdaj pa urednik spletne revije Fokuspokus, je razglasil osebni stečaj. Za stečajno upraviteljico je bila imenovana Maja Grebenšek. Kot je razvidno iz javno objavljenih podatkov, je imelo njegovo podjetje Obratovanje spletnih portalov, Marko Crnkovič, s. p. leta 2011 47.170 evrov prihodkov, leta 2012 pa 48.665; poslovanje v omenjenem obdobju je sklenil s pozitivno ničlo. Neuradno naj bi Crnkovič državi dolgoval od 10 do 30 tisočakov.