»Beg mi žal ni uspel. To je bil scenarij, ki smo ga vsi pričakovali. Za dvanajsterico, kjer je bil tudi Philippe Gilbert, sem skočil prepozno. Z Viscontijem nama jih ni uspelo ujeti, čeprav sva se jim približala na 200 metrov,« je Grega Bole opisal enega odločilnih trenutkov 18. etape Gira. Na njegovo nesrečo je potem še padel, se obdrgnil po vsem telesu in končal med zadnjimi, dan pa sklenil zavit v povoje. Jan Polanc in Luka Mezgec sta predvsem uživala v neverjetno lepi pokrajini, kot je etapo do Verbanie ob jezeru Maggiore opisal Mezgec.

Junak dneva je bil Belgijec Gilbert. Po napadu na spustu v dolino z gore Monte Ologno je slavil etapno zmago. V boju za prestižno rožnato majico je znova zmagal Alberto Contador. Ko je zaradi padca zašel v težave Mikal Landa, je Contadorjeva ekipa Tinkoff pospešila ritem in se tako maščevala Astani za enako potezo v torek na Mortirolo. Contador je čez Monte Ologno odpeljal skoraj 50 kilometrov dolg kronometer in si s pomočjo Kanadčana Hesjedala privozil dodatno minuto prednosti. Pred Lando in Arujem jo je povečal na dobrih pet oziroma šest minut.

»Danes je bilo drugače kot na Mortirolo. Poskušal sem se izogniti težavam in začeti klanec v ospredju. Vesel sem, da sem v boju za skupno zmago pridobil še nekaj časa,« je nepričakovano napadalno akcijo pred še dvema zahtevnima gorskima etapama opisal Alberto Contador. Vsi so pričakovali, da bo hranil moči, a je še enkrat pokazal temperament bikoborca. »Prvič na Giru sem imel priložnost, da sem v živo videl prihod rožnate majice v cilj. Pričakoval sem, da bo beg uspešen. Vzpon zame ni bil tako zahteven, da mi v spustu proti cilju ne bi uspelo ujeti boljših hribolazcev med ubežniki. Na spustu sem tvegal, za zmago je treba včasih tudi to,« je bil po drugi zmagi vesel Philippe Gilbert.

Izidi 18. etape Melide–Verbania (170 km): 1. Gilbert (Bel, BMC) 4,04:14, 2. Bongiorno (Ita, Bardiani) + 0:47, 3. Chavanel (Fra, IAM Cycling) + 1:01, 4. Busato (Ita, Southeast, 5. Moinard (Fra, BMC) + 2:42, 54. Polanc (Lampre) + 21:10, 86. Mezgec (Giant-Alpecin) + 21:57, 159. Bole (vsi Slo, CCC) + 23:59, skupno: 1. Contador (Špa, Tinkoff-Saxo) 72,23:09, 2. Landa (Špa) + 5:15, 3. Aru (Ita, oba Astana) + 6:05, 4. Amador (Kos, Movistar) + 7:01, 5. Trofimov (Rus, Katjuša) + 9:40, 6. König (Češ, Sky) + 10:44, 7. Caruso (Ita, BMC) + 11:05, 8. Kruiswijk (Niz, Lotto) + 12:53, 9. Hesjedal (Kan, Cannondale-Garmin) + 13:01, 10. Geniez (Fra, FDJ) + 14:01, 41. Bole + 1,48:39, 59. Polanc + 2:21:09, 135. Mezgec + 3:57:40.