Pri Houstonu je eden najboljših košarkarjev lige James Harden dosegel 33 točk, k temu pa dodal še deset podaj in šest ujetih žog. Trenutno prvi strelec lige Harden je z uspešnim metom v zadnjih trenutkih tekme tudi odločil dvoboj. Kar šest igralcev Houstona je v statistiko vpisalo deset točk ali več, domačim pa je po zelo slabem začetku uspelo nadoknaditi 16 točk zaostanka, vendar pa jim ni uspelo pripraviti dokončnega preobrata; prehod v podaljšek je preprečil Harden 0,1 sekunde pred zvokom sirene.

Goran Dragić je bil proti svojemu nekdanjemu moštvu, ki ga je kot običajno začel v prvi peterki, celo statistično najslabši igralec srečanja. Iz igre je zadel le enega od petih metov, zgrešil obe trojki in tudi oba prosta meta. Obenem je dobil še tehnično napako, ko se je po njegovi napadalni akciji, ki jo je ustavil Patrick Beverley, zapletel v prepir s sodnikom. Zanimivo je, da se bosta obe ekipi na naslednjih tekmah v noči na ponedeljek po slovenskem času pomerili z moštvi iz Los Angelesa. Houston bo šel v goste k Lakersom, ki niso zmagali na zadnjih sedmih tekmah, sonca pa bodo gostila Clipperse.

Paul Millsap je 11 od svojih 22 točk nanizal v zadnji četrtini za zmago Atlante Hawks, ki je doma s 103:93 premagala Oklahomo City Thunder in s 15. zmago v nizu dosegla klubski rekord; na zadnjih 31 tekmah je ekipa iz olimpijskega mesta 1996 doživela le dva poraza in prepričljivo vodi na vzhodnem delu lige, obenem pa je povsem blizu ekipi Golden State, ki še vedno vodi v ligi.

Igralci Golden State Warriors so kar s 126:101 nadigrali Sacramento Kings; Klay Thompson je z rekordom kariere v zgolj 32 minutah prišel kar do 52 točk, na poti do tega dosežka pa je s 37 točkami zgolj v tretji četrtini dosegel tudi rekord lige. Tedaj je zadel vseh 13 metov, od tega devet trojk. Bojevniki doma niso izgubili že 18 tekem zapored. Thompson je imel met iz igre 16:25, 11:15 za tri točke, in 9:10 iz prostih metov. Branilci naslova San Antonio Spurs so z 99:85 premagali Lakerse; Francoz Tony Parker je zbral 17 točk, Kawhi Leonard pa 15 točk in 14 skokov.