Podobno kot slovenski selektor Srečko Katanec sinoči proti Kolumbiji je tudi Antonio Conte dva dni po kvalifikacijski tekmi s Hrvaško (1:1) tokrat na zelenico poslal rezervno zasedbo brez vseh najboljših posameznikov, ki se je kar namučila z Albanci, ki so sicer igrali z najmočnejšo postavo. Tekma je bila odločena ob koncu, ko je v 82. minuti po podaji iz kota do strela z glavo prišel napadalec Sampdorie z nigerijskimi koreninami Stefan Okaka, ob pomoči Hamdija Salihija pa se je žoga znašla v mreži.

Bolj kot igra in rezultat pa je danes v ospredju zanimanja početje albanskih navijačev, ki se jih je po nekaterih podatkih na tribunah stadiona v Genovi zbralo okoli 25 tisoč. Z vdori na igrišče so kar trikrat poskrbeli za prekinitev tekme. Prvič je v 25. minuti eden od njih pritekel na zelenico z zastavo Albanije in nato pokleknil pred kapetana Lorika Cano ter od njega zahteval podpis na zastavo, ki ga je tudi dobil. Brez posredovanja varnostnikov je nato zadovoljen mirno z nasmehom na obrazu zapustil igrišče. Naslednja dva albanska junaka, ki sta si zaželela pozornosti, sta s poljubom in objemom nagradila rezervista Herolinda Shalo ter ponovno Cano, ki je v očeh Albancev postal junak po zloglasni prekinjeni oktobrski tekmi v Beogradu, ko je sredi igrišča s pestmi obračunal s srbskim navijačem, ki je pritekel na igrišče.

Včerajšnji obisk Albancev se je kljub trem prekinitvam tekme za italijanske organizatorje vendarle končal precej bolje kot pred tem obiska Srbov (leta 2010) in nedeljsko gostovanje Hrvatov, ki sta bila oba začinjena z incidenti in daljšimi prekinitvami ter posledično kaznimi Uefe (Hrvati jo še čakajo, op. p.).