Sodišče je odločitev sprejelo v primeru proti švedskemu agregatorju spletnih vsebin Retriever, kateremu so novinarji časnika Göteborgs-Posten očitali uporabo spletnih povezav na njihove članke brez njihove privolitve oz. plačila.

A kot je v četrtek odločilo sodišče v Luksemburgu, lahko lastnik spletnega mesta z uporabo hiperpovezav uporabnike napoti na zavarovana dela brez privolitve imetnikov avtorske pravice.

To velja v primeru, ko so vsebine prosto dostopne na drugem mestu. Kadar vsebina ni več dostopna javnosti ali pa je dostopna zgolj omejeni javnosti oziroma bi s bilo s povezavo moč obiti omejevalne ukrepe (na primer v primeru plačilnega zidu), pa povezovanje brez privolitve ni dovoljeno.

Agregatorji spletnih vsebin - primer sta ameriški Google News ali pa slovenski Najdi.si novice - vsebine iz drugih spletnih strani na zgoščen način prikazujejo na svoji spletni strani, s klikom na spletno povezavo pa uporabnike preusmerijo na celotno vsebino. Ob tem pogosto prikazujejo še svoje oglase, zato jim avtorji vsebin pogosto očitajo odžiranje zaslužka.