Madridčani so vodili že po štirih minutah, ko je podajo Angela di Marie izkoristil Cristiano Ronaldo. Torinčani so izenačili v 22. minuti prek Fernanda Llorenteja, največ zaslug za gol pa ima Paul Pogba, ki je iz težkega položaja z glavo podal nazaj v kazenski prostor, tam pa je bil na pravem mestu španski napadalec. Italijansko veselje je trajalo le štiri minute, saj je Real znova vodil, enajstmetrovko je uspešno izvedel Ronaldo. Juventus se je v še večjih težavah znašel v 48. minuti, ko je neposredni rdeči karton dobil branilec Giorgio Chiellini, a se rezultat kljub priložnostim na obeh straneh do konca ni več spremenil.

V drugi tekmi skupine B je Galatasaray brez težav premagal Koebenhaven. Felipe Melo je Turke v vodstvo popeljal v deveti minuti, na 2:0 je v 38. minuti povišal Wesley Sneijder, Didier Drogba pa je zadel v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Edini gol za dansko moštvo je v 88. minuti dosegel Youssef Toutouh.

V skupini A je Bayer Leverkusen prišel do visoke zmage proti Šahtarju iz Donjecka. Za lekarnarje so zadeli Stefan Kiessling v 22., Simon Rolfes v 50. iz enajstmetrovke, Sidney Sam v 57., Kiessling pa je v 72. minuti postavil končni rezultat. Manchester United je z 1:0 premagal Real Sociedad, že v drugi minuti je avtogol dosegel Inigo Martinez.

V skupini C je PSG že v prvem polčasu vodil s 3:0, za vse tri zadetke je poskrbel Zlatan Ibrahimović. Najprej je zadel v 17. minuti, nato še v 22., obakrat se je s podajo izkazal Gregory van der Wiel, Šved je tretjič zadel v 36. minuti. Parižani so do še višje prednosti prišli v 52. minuti prek Edinsona Cavanija, šov Ibrahimovića pa se je nadaljeval v 62. minuti, ko je zadel četrtič. Olympiakos je prišel do vodstva v 25. minuti, za Grke je zadel Alejandro Dominguez, za izenačenje Benfice je poskrbel Oscar Cardozo v 83. minuti.

V skupini D sta do zmag prišla Manchester City in Bayern München. Angleži so se proti moskovskemu CSKA-ju znašli v zaostanku, ko je v 32. minuti zadel Zoran Tošić, preobrat pa je Otočanom priigral Sergio Agüero, ki je bil uspešen v 34. in 42. minuti. Branilce naslova je v vodstvo v 25. minuti popeljal Franck Ribery z enajstmetrovke, David Alaba je zadel v 37. minuti, češko mrežo pa so v drugem polčasu zatresli še Ribery, Bastian Schweinsteiger in Mario Götze.